הסיבות ודרכי הטיפול – כל מה שלא ידעתן על נשירת שיער בקרב נשים

בשנים האחרונות כמות הנשים הסובלות מנשירת שיער הולכת וגדלה. נשים רבות מוצאות מזכרות שיער על המסרק, על הכרית, בכף היד אחרי ליטוף ובכל מקום שאליו הן הולכות. אילו סיבות לנשירת שיער אצל נשים קיימות, אילו דרכי טיפול בנשירת שיער נשים מומלצות, מהן הדרכים הטבעיות להתמודדות עם נשירת שיער של נשים ועם איזו חברה כדאי ליצור קשר עבור טיפול מתאים בנושא?
ריכזנו במדריך את כל המידע החשוב שכדאי לך להכיר. 

מהם הגורמים לנשירת שיער אצל נשים?

על מנת להתחיל טיפול בנשירת שיער אצל נשים חשוב לוודא תחילה את הסיבה שממנה נוצרת התופעה. קיימות כמה סיבות נפוצות לנשירת שיער שכדאי להכיר:

 1. הצטברות רעלים בגוף – רעלים חודרים לגוף במגוון דרכים כמו מזון מתועש, מעובד, מרוסס או ג’אנק, אוויר מזוהם, קרינה, עישון ועוד. הרעלים הופכים למזיקים כאשר הצטברותם בתוך הגוף מקשה על פעילות מנגנוני הפינוי וסילוק הרעלים.
  תפקוד המעי הגס, הכבד והכליות נפגעים כאשר עומס הרעלים בגוף הופך למשמעותי. החומרים הרעילים פוגעים בקרקפת ובצמיחת השיער וככל שריכוזם בגוף גבוה יותר, כך צמיחת השיער עלולה להפוך לדלילה ולבעייתית יותר.
 2. שינויים הורמונליים – נשירת שיער אצל נשים נגרמת בעקבות הפרת האיזון ההורמונלי בגוף.
  קיימים מספר מצבים רפואיים כדוגמת אלופציה אנדרוגנית (AGA), פעילות מוגברת של בלוטת התריס (כולל מחלת גרייבס), תסמונת השחלות הפוליציסטיות (PCOS), תת-פעילות של בלוטת התריס (כולל מחלת השימוטו) המעידים על חוסר איזון הורמונלי ומהווים את הגורמים לתהליך נשירת שיער אצל נשים.
  גם בתקופות ההריון, הלידה וגיל המעבר מתרחשים שינויים הורמונליים המדללים את צמיחת השיער. נשירת שיער נשים יכולה להתרחש באופן מוגבר במהלך ההריון ואצל חלקן אף לאחר הלידה.
 3. אמצעים למניעת הריון – גלולות, התקנים תוך רחמיים ואמצעי מניעת הריון יכולים לגרום לדימום תוך רחמי, לשינויים קיצוניים ושגרתיים במצבי הרוח המשפיעים על פעילות ותפקוד ההורמונים בגוף.
  אמצעים למניעת הריון גורמים גם לבחילות, לרגישות בשדיים ולעלייה במשקל. כלל השינויים ההורמונליים הנגרמים בעקבות אמצעי המניעה מדללים את צמיחת השיער, מחלישים את סיבי השיערה וגורמים לתופעת נשירת שיער.
 4. פחד, חרדה, דאגות, סטרס, מתח, עומס או טראומה גם הם בגדר רעלים לגוף המחלישים את השיער ואף גורמים לנשירה מסיבית.
  מחשבות לא טובות, רגשות קשים שאנו מחזיקים על העולם או על אנשים הופכים בתוכינו לרעל המזיק ופוגע בנו ובבריאותינו. בין היתר, נפגע גם חוזק השיער ובריאותו.

טיפול בנשירת שיער נשים 

 • ניקוי רעלים – תהליך ניקוי רעלים מסייע לכבד, לכליות ולמעי הגס לחזור לתפקוד תקין ומלא ולבצע את תקפידם.
  ניקוי רעלים קבוע ויום יומי ע”י צריכת סופר פוד ירוקים כמו: ספירולינה, כלורלה, מורינגה, עשב חיטה, עשב שעורה ועוד, מהווה אחת מהדרכים הטובות והבריאות ביותר שאפשר להתחיל טיפול בנשירת שיער אצל נשים וגורם ליצירת קרקפת בריאה עם שיער חיוני, שופע, בריא ומלא ברק יחד עם גוף בריא ומאוזן, מלא אנרגיה וכוחות.
  בנוסף, הוא עשוי לסייע גם בספיגת חומרים מזינים מהמזון ובקבלת כלל הויטמינים והמינרלים הנדרשים לצמיחת שיער בריא, טבעי ועבה. 
 • ביצוע בדיקות שגרתיות – דרך טיפול בנשירת שיער נשים נוספת הינה ביצוע בדיקות שגרתיות. מומלץ לבצע בדיקות דם ולבקש אבחנה של רופא או של דיאטנית אודות הגורמים לנשירה ודרכי הטיפול המתאימות.
  בדיקות שגרתיות נחוצות במיוחד אם בנוסף לנשירה קיימים סממנים גופניים נוספים שאינם תקינים  כדוגמת חולשה, סחרחורות, עייפות וכאבי ראש.
 • טיפול אצל גניקולוג – התייעצות עם גניקולוג חשובה על מנת להתחיל טיפול בנשירת שיער אצל נשים. הגניקולוג הינו איש מקצוע שיכול לספק עבור האישה אבחנה רפואית ולאחריה לקבוע את הטיפול המתאים. 

טיפול טבעי בנשירת שיער אצל נשים

קיימים כמה פתרונות טבעיים שיוכלו לסייע לך בהתמודדות עם נשירת שיער נשים – 

 • חפיפה עם שמפו טבעי שיש בו עלי סרפד – בעלי יתרונות משמעותיים ומסייעים באופן טבעי לצמיחת השיער, ממריצים את מחזור הדם בקרקפת ומגרים את צמיחת השיער מתוכה.
 • שמן אתרי רוזמרין – בעל סגולות רבות ואחת מהן היא הסיוע במניעת נשירת שיער נשים על ידי גירוי זקיקי השערה והמרצת מחזור הדם בקרקפת.
  על מנת להתחיל טיפול בנשירת שיער נשים באמצעות שמן רוזמרין יש לטפטף 10 טיפות מהשמן בנוסף לשמפו, לחפוף ולשטוף.
 • הפחתת הכולסטרול בתזונה – נשירת שיער אצל נשים עלולה להיגרם גם בעקבות  צריכת כמויות גדולות של כולסטרול.
  עודף כולסטרול בגוף עלול לגרום לעודף הורמונים, להיחלשות זקיקי השיערה ולנשירת שיער.  צמצום אכילה של מזונות המכילים בשר אדום וכולסטרול בתזונה עשויה לסייע בהתמודדות עם נשירת שיער. 

האם נשירת שיער נשים נפוצה יותר מנשירת שיער גברים?
נשירת שיער אצל נשים שכיחה פחות מנשירת שיער אצל גברים. תהליכי נשירה ואיבוד של שיער משפיעים על שני המינים.
בשנים האחרונות מספר הנשים הסובלות מנשירה הולך וגדל. הסיכון קיים אצל כל אחד ואחת ולכן חשוב להתייעץ עם גורם רפואי מקצועי ולקבוע יחד איתו את דרכי הטיפול המתאימות. 

אילו צעדים מומלץ לבצע כדי למנוע חוסרים תזונתיים העלולים לגרום לתחילת נשירת שיער אצל נשים?
על מנת למנוע מראש סיבות לנשירת שיער אצל נשים כדאי להשתמש בויטמינים ובתוספי תזונה. בנ
שירת שיער נראה את התוצאות הטובות ביותר כשנטפל מבפנים וגם מבחוץ, צריך לטפל מבחוץ באמצעות שימוש במוצרי קוסמטיקה טבעית ומוצרי טיפוח טבעיים אורגניים ונקיים מרעלים ויצירת הרגלים בריאים,
ומבפנים על ידי שימוש בתוספי תזונה המכילים ויטמינים, מינרלים, חלבון, נוגדי חמצון ורכיבים המחזקים את סיבי השערה, מסייעים במניעת נשירה, מעודדים צמיחת שיער מחודשת, מאזנים את הגוף, את המערכת ההורמונאלית ומחזקים את הבריאות הכללית. 

עם איזו חברה כדאי ליצור קשר על מנת להתחיל טיפול בנשירת שיער נשים?
הכירו את “ספירולינה פול לייף” – חברה ישראלית המתמחה במזון על, תוספי תזונה וקוסמטיקה טבעית. לחברה מוצרים טבעיים איכותיים ומוקפדים שיכולים לסייע בבעיות בריאותיות רבות ומגוונות כמו גם בתהליך טיפול נשירת שיער אצל נשים.
הצוות בחברה מורכב מנשות מקצוע שיודעות להמליץ ללקוח כיצד למנוע נשירת שיער אצל נשים ויהיו זמינות לשאלות, ייעוץ והכוונה לאורך תהליך הטיפול. אתם מוזמנים להתרשם מקולקציית המוצרים המגוונת של החברה, ליצור קשר ולקבל ייעוץ בנוגע למוצרים הטבעיים המתאימים שיוכלו להתאים במיוחד עבורכם.

צפית לאחרונה