ארוניה ברי

ארוניה ברי

ארוניה ברי – פירות יער נפלאים

נוגדי חמצון מונעים אנמיה, מאטים תהליכי הזדקנות, מחזקים ומונעים מחלות, התקררויות ושפעות, אנטי סרטניים, עשירים בויטמין C, נוגדי חימצון וסיבים תזונתיים.

ארוניה ברי הנו שיח צפון אמריקאי הגדל ביערות ובביצות. הפירות שלו – פירות יער, בעלי סגולות בריאותיות רבות. הפירות גדלים באופן טבעי בשלושה צבעים – אדומים, סגולים ושחורים-סגולים, ונראים כמו זן של אוכמניות. ארוניה מכילה תרכובות צמחים ייחודיות להן השפעה מיטיבה על בריאות האדם, חיזוק מערכת החיסון והגנה מפני מחלות. בשנים האחרונות, החשיפה ליתרונות הנפלאים של שיח הארוניה הוביל לצמיחה בפופולאריות של פירות היער שלו ושל מוצרים שונים המכילים ארוניה.

את אבקת הארוניה שלנו מפיקים מייבוש הפירות בהקפאה- תהליך עדין השומר על הערכים התזונתיים של הפירות והיא משמשת להכנת שייקים בריאים ומשקאות שונים כמו מיץ ארוניה אותם ניתן ומומלץ לשלב בתפריט התזונה היום יומי בתור מזון-על עוצמתי.

ארוניה מלאה בנוגדי חמצון

מעמד פרותיו של שיח הארוניה בתור מזון על הנו במידה רבה מיוחס לתכונות נוגדות החמצון החזקים מאוד של ארוניה. למעשה, לפירות היער של ארוניה יש את יכולת נוגדי החמצון הגבוהה ביותר בקרב פירות היער והפירות אחרים, כך נמצא על פי מחקרים רבים. את תכונות נוגדי החמצון הרבים הללו ניתן לייחס לתרכובות הפנוליות הנמצאות בפירות היער של שיח הארוניה, אם כי גם הרמות הגבוהות של ויטמין C אשר נמצאות במזון על זה משחקים תפקיד חשוב.

למה מועילים נוגדי החימצון?

נוגדי חמצון מנטרלים את הרדיקלים החופשיים בגוף ופועלים בתור הגנה מפני מחלות ניווניות, מחלות סרטן ולב, תורמים להאטת תהליכי ההזדקנות והבלות. נוגדי חמצון הם גם מרכיב חיוני במאבק נגד קמטים והם יכולים לעזור להגן על העור מפני ההשפעות המזיקות של מזהמים סביבתיים כמו: עשן טבק, קרינת השמש, פלאפונים, מים לא נקיים, מזון מתועש וגורמים אחרים הגורמים לגוף לייצר רדיקלים חופשיים. אפשר לומר ששיח ארוניה הנו גם “סוכן אנטי אייג’ינג” רב עוצמה.

פירות ארוניה מלאים בסיבים תזונתיים

פירות היער של ארוניה מכילים ערך גבוה של סיבים תזונתיים. מנה של 100 גרם ארוניה מכילה סביב 16 גרם של סיבים תזונתיים, זהו ערך סיבים- קלורי מאוד גבוה. שלא כמו החומרים המזינים האחרים (פחמימות, שומנים וחלבונים), סיבים תזונתיים אינם מתעכלים על ידי הגוף. במקום זאת, הם עוברים יחסית ללא פגע דרך מערכת העיכול, ולכן היתרונות שלהם מאוד אפקטיביים. חלק מהיתרונות של סיבים תזונתיים כוללים תנועה בריאה יותר של המעי ובריאות מעי משופרת כוללת, רמות כולסטרול נמוכות יותר, סיוע לירידה במשקל (בשילוב עם פעילות גופנית ודיאטה לירידה במשקל) וסיכון מופחת של בעיות הקשורות לרמות סוכר בדם.

לפירות שיח ארוניה תכונות נוגדות סרטן מוכחות!

אכילה של יותר פירות יער היא אחד הטיפים הטובים ביותר עבור אנשים שמחפשים להפחית את הסיכון שלהם לפתח סרטן, כאשר פירות יער של שיח ארוניה עשויים להיות פירות היער הכי אפקטיביים במניעה של סרטן. תמציות האנתוציאנין, שארוניה עשיר בהם יותר מכל סוגי פירות היער האחרים, נמצאו במחקרים רבים כתמציות שבולמות את הצמיחה של תאים סרטניים. כלומר, ארוניה נמצא כמעכב הסרטן החזק ביותר בקרב פירות היער השונים.

ארוניה כפתרון להצטננות

בישראל הרבה אנשים נוטים לתפוס הצטננות ושפעת. צריכת ארוניה כחלק מהתזונה היומית הוא פתרון להצטננות. בעבר, ארוניה הייתה בשימוש על ידי האינדיאנים בצפון אמריקה כמרפא להצטננות, ומחקרים שנעשו לאחרונה מאשרים שריכוז ויטמין ה-C הגבוה הקיים בפירות היער של ארוניה אפקטיבי מאוד בפעילות אנטי ויראלית נגד סוגי וירוסים של שפעת והצטננות.

ארוניה הוא ללא ספק המנצח מבין פירות היער.
היתרונות נוגדי החמצון הרבים שלו יחד עם הסיבים התזונתיים, החומרים הנלחמים בסרטן ומחלות ויראליות הופכים אותו למזון על שמומלץ לצרוך באבקה בשייקים ובמשקאות בריאות בתפריט התזונה היום יומי.
צפית לאחרונה