דבש פרופוליס – האנטיביוטיקה של הטבע

פרופוליס דבש פרופוליס

פרופוליס, אשר ידוע גם בכינוי דבש פרופוליס, הוא מעין שרף שמייצרות הדבורים בכדי להגן על בריאות הכוורת והדבש המיוצר. פרופוליס מצטרף לרכיבים הטבעיים הנפלאים האחרים ממשפחת הדבורים - פולן דבורים והדבש עצמו, אשר תורמים לבריאות תזונתית טבעית טובה יותר.

הידעתם שדבש הוא לא הדבר היחיד שדבורים מייצרות שמכיל רכיבים טבעיים בעלי תכונות בריאותיות נפלאות?
במהלך הכנת הדבש הדבורים מייצרות גם חומרים טבעיים הנקראים פרופוליס ופולן דבורים. אלו למעשה חומרים שהדבורים מפרישות בכדי להגן על בריאות הכוורת ולמנוע מחיידקים מסוכנים להרוס את איכות הדבש.

פרופוליס מכיל רכיבים טבעיים בריאים רבים

דבש פרופוליס הוא לא רק חומר טבעי אפקטיבי ביותר בהגנה על הכוורת מפני מזיקים שונים. מחקרים בתחום הרפואה הטבעית ומזון העל מצאו שפרופוליס מעניק מגוון רחב של יתרונות בריאותיים לגוף האדם. המחקרים על פרופוליס מעידים על כך שהוא מכיל קרוב ל-300 תרכובות טבעיות בריאותיות הכוללות נוגדי חמצון וזהות לתרכובות טבעיות רבות הנמצאות במזונות על אחרים, כגון כלורלה ומורינגהלמעשה ישנן עדויות רבות על השימוש הנרחב בדבש פרופוליס במשך מאות שנים, החל מימי הביניים ועד היום, וסגולותיו הבריאותיות בטיפול לאורך זמן.

הגיע הזמן שגם אתם תנסו דבש פרופוליס.

פרופוליס מכונה “האנטיביוטיקה של הטבע”

פרופוליס מאופיין במספר רב של תכונות אנטי-בקטריאליות, אנטי-וירליות ואנטי-דלקתיות.
דבש פרופוליס יכול להיות תחליף טבעי להגנה מפני חיידקים, וירוסים, פטריות וזיהומים רבים. לדוגמה, לדבש פרופוליס יש תרכובת מיוחדת שפועלת כחומר אנטי זיהומי, מה שהופך את הפרופוליס כתחליף טבעי לטיפול בפצעים קשים, כוויות מדרגה גבוהה ופצעים בחלל פה. נוסף על כך, מחקרים מסוימים גילו שמריחת משחה או תמצית פרופוליס נוזלית על פצעים פטרייתיים יכול להפחית את זמן הריפוי של אותם זיהומים מקומיים. כך, למשל, אפשר להשתמש בתמצית פרופוליס לטיפול בפטרת ציפורניים (במקום תמצית שמן עץ התה), כטיפול טבעי כנגד הרפס, לזירוז ההחלמה של פצעי קור ועוד.

פרופוליס – תוסף מזון על טבעי מונע סרטן

אחד היתרונות המרכזיים ביותר של דבש פרופוליס הוא הכמות הגבוהה של נוגדי חמצון שהוא מכיל. בדומה לתוספי מזון על אחרים המכילים כמות גדולה של נוגדי חמצון, כמו כורכומין למשל,
גם פרופוליס מעניק טיפול טבעי מונע של התפתחות תאים סרטניים. מחקרים רבים מסביב לעולם מצאו שהתרכובות השונות בדבש פרופוליס הן בעלי יכולת אפקטיבית ביותר לעכב התפתחות של תאי גידול סרטניים ולחסל תאים סרטניים קיימים.

מומחים רבים מתחום הרפואה הטבעית ממליצים לקחת תמצית פרופוליס על בסיס יומי כטיפול מונע לסרטן.

פרופוליס כתרופה להצטננות וכאבי גרון

מחקרים גם גילו שתמציות פרופוליס טהורות מונעות באופן טבעי הצטננות, כמו גם מקצרות את תהליך ההחלמה של הצטננות ובנוסף גם כאבי הגרון ויראליים הנלווים בדרך כלל להצטננות. בנוסף לכך, דבש פרופוליס מכיל מגוון רחב רכיבים טבעיים המחזקים את המערכת החיסונית של הגוף, לרבות אל מול חיידקים ויראליים הגורמים להצטננות וכאבי גרון, ושומרות על הגוף מפני חיידקים בתקופת החורף.

מומלץ להוסיף דבש פרופוליס לתזונה היומית במהלך חודשי החורף על מנת למנוע הצטננות וכאבי גרון ויראליים הנוצרים כתוצאה מהטמפרטורות הנמוכות.

צפית לאחרונה