דיאטת כאסח

דיאטת כאסח - בעד או נגד?

נפגשתי עם זאב - מקדם אתרים, למציאת מילות חיפוש לקידום בגוגל. ישבנו ודיברנו על ירידה בריאה במשקל ואז הוא הפתיע אותי בנתון המדהים הבא: לביטוי דיאטת כאסח יש 2500 חיפושים בחודש! למעשה זה הביטוי שהכי הרבה אנשים מחפשים בתוך קטגוריית הדיאטות וההרזיות המהירות למיניהן.

הייתי המומה.

הנתון הזה זעזע אותי.

פשוט קשה להאמין שאחרי שכל כך הרבה מידע בתחום הדיאטות כבר התגלה כלא אמין ומסולף ואחרי שישנן עדויות של עשרות מקרים של אנשים שהרסו את עצמם ואת גופם בניסיון לדיאטת כאסח בה אתה מכאסח בסופו של דבר לא את השומנים אלא את עצמך, אנשים רבים כל כך עדיין מחפשים את הדרך המהירה, האגרסיבית והתוצאות המיידיות בכל מחיר למרות שהמחיר לטווח הארוך הוא כבד וידוע לרב האנשים .
רק ההרזיה הבריאה, המאוזנת והבטוחה היא זו שמחזיקה לאורך זמן מעמד. היא זו שמחוללת שינוי אמיתי והיא זו שכרוחה ב…סבלנות, התמדה והשקעה.
נכון.דיאטת כאסח היא “כאן ועשיו”, “זבנג וגמרנו”, רואים מיד תוצאות שאפשר לנפנף בהן ברחובות אבל ההשלכות הפיזיות והנפשיות של גוף שמרעיבים אותו, גוף שמכאסחים אותו בדיאטה עלולות להיות הרסניות הרבה יותר מאשר מועילות וחבל. הרבה יותר קשה לתקן נזקים מאשר למנוע אותם ובסופו של דבר דיאטות ההרעבה נכשלות משום שהן מונעות מהגוף צרכים קיומיים ופוגעות בו.

התהליך בדיאטת כאסח הוא כזה:

בימים הראשונים של הדיאטה ישנה תחושה של הצלחה מאחר ומאבדים כמה קילוגרמים עודפים של נוזלים ומסת שריר. אך למעשה לא מהם מעוניינים להיפטר אלא ממאגרי השומן. אבל קורה בדיוק ההפך – גוף שמרעיבים אותו נכנס למצוקה ולמצב “הישרדותי”, הוא לא יודע מתי יקבל את מנת התזונה הבאה שלו ולכן שומר מכל משמר על מאגרי השומן שלו שלא ידלדלו ומפעיל כנגד מנגנון הגנה המאט את המטבוליזם – חילוף החומרים ושריפת האנרגיה בגוף מה שגורם לכך שבשלב הדיאטה השני הירידה במשקל נעצרת, חילוף החומרים משתבש ומגיעים לנקודה בה הגוף מתחיל לשלם את המחיר.

מנגנון שריפת האנרגיה מואט והתוצאה היא החלשות בכל המנגנונים המוצאים אנרגיה מהגוף: עייפות, חוסר חיוניות ומרץ, חוסר יכולת לחשוב בצורה חדה ובהירה,חוסר ריכוז, מערכת חיסון חלשה וירידה בשמחה ובאיכות החיים.
לכן, ישנה חשיבות עצומה לדרך בה ננהל את מסע ההרזייה הבריאה שלנו. עלינו לעשות זאת בחוכמה ובמתינות תוך התגברות על מידותינו ה”רעות” כמו: תאווה, חוסר סבלנות, שעמום וכו’.
הרזיה מוצלחת משמעה ירידה במשקל לאורך הזמן ושמירה על המשקל תקין. יש להוריד מהתזונה את החלק העודף שבה ולא את החלק החיוני.
תזונה מלאה ונכונה תוך כדי פעילות גופנית יאפשרו לנו להשיל את הקילוגרמים המיותרים ולשפר את איכות החיים שלנו בצורה בטוחה תוך כדי שמחה ואינה חייבת לכלול דיאטת כסאח ולסבול מתפריט דל ומגוף חלש.

מזון-על הוא אידיאלי מאחר והוא עשיר מאוד בתזונה, דל בקלוריות ובכולסטרול ולא דורש אנרגיה מהגוף לעיכול אלא להפך –

נותן לגוף אנרגיה, חוסן וכוחות.

מי שרוצה לרדת במשקל בצורה בריאה ובטוחה חייב לשלב בתזונה שלו מזון-על בכמוסות או באבקה בכדי להבטיח בריאות

יחד עם חילוף חומרים ושריפת שומנים מהירה.

צפית לאחרונה