לימון מוסיף המון!!

מי לא מכיר את הלימון?! הפרי שישדרג כל מטבח, ולא רק את המטבח הישראלי, אלא כמעט כל מנה. הפרי הזה הוא לא רק טעים ומשפר את טעמה של כל מנה- הוא גם בריא מאוד!

היתרונות הבריאותיים של הלימון ידועים בזכות החומרים המזינים שבו כמו החומצה הציטרית, מגנזיום, ויטמין C, פלבנואידים, פקטין ולימונן ועוד ועוד...

הלימון עוזר לשפר את תהליכי העיכול

המבנה האטומי של מי הלימון דומה לזה של הרוק שלנו ושל חומצת המימן הכלורי שבמיצי העיכול שלנו. הוא מעודד את הכבד לייצר מרה, שהיא נוזל שדרוש לתהליך העיכול. בלימונים עצמם יש כמות גבוהה של ויטמינים ומינרלים שעוזרים להיפטר מרעלים בדרכי העיכול, הם עוזרים למנוע תסמינים כמו צרבות, גיהוקים ונפיחות.
שתיית מי לימון בבוקר על קיבה ריקה משפרת את פעילות מערכת העיכול פלאים ומסייעת לתחושת רעננות.

לימון מנקה את הגוף מרעלים

מחקרים מראים שמי לימון עוזרים לשטוף החוצה את כל החומרים הלא רצויים שבגופנו, בזכות הגדלת כמות השתן שהגוף מייצר. כשרעלים מופרשים בקצב מהיר יותר מהגוף, גם דרכי השתן שלנו נשמרות בריאות יותר. החומצה הציטרית שבלימון עוזרת למקסם את תפקודי האנזימים שממריצים את הכבד, שגם לו יש חלק חשוב בסינון וסילוק רעלים מהגוף. גוף נקי מרעלים פועל ומתפקד בצורה מיטבית.

לימון משפר את תפקודה של המערכת החיסונית

בפרי הלימון יש כמות גבוהה של ויטמין C. ויטמין זה חשוב זה דרוש לנו כדי להילחם במחלות כמו שפעת והצטננות. הוויטמין הוא בעל השפעות אנטי-דלקתיות, והוא תומך בתסמינים של בעיות נשימה רבות כולל אסטמה. הוא גם משפר את ספיגת הברזל בדם, שחשובה מאוד לתפקוד המערכת החיסונית. בנוסף, במי הלימון יש גם סאפונין, בעל תכונות אנטי-מיקרוביאליות שעוזרות להרחיק שפעות והצטננויות, כמות גבוהה של אשלגן, שממריץ את פעילות המוח והעצבים ועוזר לשלוט בלחץ הדם.

הלימון מאזן את רמת החומציות בגוף

לימון הוא אחד המזונות הטובים ביותר לדיאטת אלקליין, שבה צורכים בעיקר מזון שמשפיע באופן חיובי על רמת החומציות של הנוזלים בגוף, ומיועדת למניעת מחלות כרוניות. למרות שלימונים הם חומציים, בתוך הגוף הם מתנהגים כמו מזונות אלקליינים, והחומצה הציטרית שלהם איננה יוצרת חומציות בגוף ברגע שהיא נכנסת לתהליך חילוף החומרים.
כיוון ששתיית מי לימון פושרים בכל בוקר עוזרת להפחית את החומציות הכללית שבגוף, כולל את חומצת השתן, היא מסייעת להילחם בהופעת מחלת השיגדון אשר גורמת להצטברות של חומצת השתן בפרקים ובכליות, מצב שמוביל לדלקת פרקים ואבנים בכליות

לימון משמר את העור

וויטמין ה- C ונוגדי החמצון שבמי הלימון עוזרים להפחית קמטים ופגמים בעור, הם גם נלחמים בנזקי הרדיקלים החופשיים. ויטמין C חיוני לעור בוהק, ידוע גם שהאופי האלקלייני של הלימון הורג את סוג החיידקים שגורמים לאקנה. מאחר שמי הלימון נפטרים מרעלים שמצטברים בדם, הם למעשה עוזרים לשמור על העור נקי מבפנים כלפי חוץ. לימון מסייע להבהרת כתמי פיגמנטציה, אך לא מומלץ לצאת איתו לשמש ולכן הוא יעיל יותר במריחה בלילה.

לימון מספק נוזלים למערכת הלימפה

מי לימון פושרים תומכים בתפקודו של הגוף על ידי החלפת הנוזלים שאבדו לו במהלך הלילה.
כשגופכם נקי מנוזלים אתם עלולים לחוש בתופעות לוואי של עייפות, ירידה בתפקוד המערכת החיסונית, עצירות, חוסר אנרגיה, לחץ דם גבוה או נמוך, חוסר צלילות מחשבתית ולחץ. על ידי שתיית משקאות כמו קפה אתם מייבשים את גופכם, כך שמעבר לשתיית מי לימון בבוקר על בסיס קבוע יספק לגוף אנרגיה טבעית זמינה ומיידית ויזכך את המערכות שלו.

לימון מסייע לירידה במשקל

בלימון יש כמות גבוהה של סיבי פקטין, אשר עוזרים להילחם בתחושת הרעב ובחשקים למאכלים מתוקים. ממצאי מחקרים הראו שאנשים ששומרים על דיאטת אלקליינים אכן מאבדים ממשקלם מהר יותר, ורבים העידו על כך שהם סובלים פחות מהתמודדות עם הרצון והצורך לאכול מאכלים מתוקים שאינם מיטיבים עם בריאותם.

אבקת הלימון של ספירולייף מופקת מהפרי בתהליך של כבישה קרה השומר על הערכים התזונתיים וסגולות הפרי. ניתן לשלב את האבקה במים, במיץ או בכל משקה או מזון אחר העולה על רוחכם.
מומלץ לשתות את מי הלימון בבוקר על קיבה ריקה, יום יום.

צפית לאחרונה