מדוע כדאי לקחת אשווגנדה לחרדה כטיפול מונע?

לחצים הם חלק מחיי היום יום המודרניים. קהלים רבים מהאוכלוסייה, כגון אנשים בעלי קריירה, מתלוננים על לחץ כרוני המשפיע לרעה על חייהם. בשנים האחרונות מומחים בתחום הרפואה הטבעית מצאו צמח שמסייע להתמודדות עם לחץ כרוני- צמח אשווגנדה.
המשיכו לקרוא בכדי לגלות, איך טיפול מונע של אשווגנדה לחרדה משיג תוצאות?

הרגשת לחץ לפני אירוע חשוב כמו מבחן או פגישה חשובה זה טבעי ומובן. הרבה פעמים לחץ נקודתי עוזר לנו להיכנס לפוקוס ולהצליח. אך לחץ יום יומי לאורך זמן משפיע בצורה ההפוכה.
הוא פוגע בביצועים שלנו, מסיח את דעתנו ופוגע בבריאות הכללית. לכן, חשוב להילחם בלחצים כרוניים. טיפול טבעי של אשווגנדה הוא אחד הטיפולים האפקטיביים ביותר להילחם בלחצים כרוניים ובבעיות הרפואיות הנגזרות מכך. צמח האשווגנדה מכיל מגוון רחב של חומרים טבעיים פעילים המורידים את רמות הלחץ ומשפרים את ההרגשה הכללית. הצמח תורם לגוף במגוון דרכים אשר מסייעים לו להתמודד טוב יותר עם מצבי לחץ שונים.

אשווגנדה הוא תחליף טבעי לתרופות חרדה ודיכאון

הדבר הראשון והחשוב ביותר שצריך לדעת על טיפול מונע של אשווגנדה לבעיות חרדה ודיכאון הוא שלקיחת מיצוי אשווגנדה מהווה תחליף טבעי לתרופות רפואיות כנגד דיכאון וחרדה.

במקום להכניס לגוף שלכם כל מני כימיקלים סינטטיים שגורמים לכם להיות תלויים בתרופות המרשם הללו, אתם יכולים לעבור לפתרון טבעי שמסייע לגוף לייצר את ההורמונים הנדרשים להילחם בחרדה והדיכאון הכרוניים.

ברמת העיקרון, מעבר לטיפול טבעי עם צמח אשווגנדה לא שונה ממעבר לחפיפת שיער עם שמפו טבעי ללא מלחים. מקבלים את אותה השפעה חיובית, אבל עם חומרים טבעיים בלבד שמסייעים לגוף להתמודד בעצמו עם הלחץ.

אשווגנדה מפחית את רמות הקורטיזול

ישנה השפעה ישירה בין רמות הקורטיזול בגוף לבין לחץ כרוני. קורטיזול הוא הורמון אשר משוחרר בעיקר בזמנים של מתח, ולו פונקציות חשובות רבות בתפקוד היומי של הגוף. כמות גבוהה מדי של קורטיזול פוגעת בבריאות הגוף והנפש, ולכן, במצבים של מתח כדאי לפעול להורדת רמות הקורטיזול.

מחקר על חולים בדיכאון וחרדה הראה כי לקיחת תמצית שורש אשווגנדה במשך חודשיים הורידה את רמות הקורטיזול של נבדקים בכמה עשרות אחוזים. במקום לסבול מלחץ כרוני – לוקחים אשווגנדה.

אשווגנדה מסייע לשינה טובה יותר

רמות גבוהות של קורטיזול יכולות להוביל לנדודי שינה, לשינה מקוטעת ולפגוע באיכות השינה.
כאשר השינה שלנו נפגעת אנו עייפים יותר, עצבניים יותר, פחות מפוקסים ונוטים יותר לדיכאון.

רופאים ממליצים לאדם הממוצע לישון לפחות 6-8 שעות טובות בכל יום. לא מצליחים לישון מספיק? כפי שציינו כבר לעיל, תמצית אשווגנדה נמצאה כיעילה ביותר בהורדת רמות קורטיזול בגוף. כנגזר מכך, היא גם משפרת את איכות השינה ומהווה תחליף טבעי לכדורי שינה. שיפור השינה משפיע לטובה בעקיפין גם על חרדה.

אשווגנדה הוא נוגד חמצון שמונע נזק עצבי

רדיקלים חופשיים, אשר ידועים כחומרים הפוגעים בתפקוד הגוף ומאיצים את תהליך ההזדקנות,
יכולים לייצר נזק עצבי אשר מגדיל את הסיכויים לחרדה ודיכאון. לא במקרה אוכלוסיית הגיל השלישי סובלת יותר מדיכאונות ומלחץ.

לקיחת תמצית אשווגנדה כל יום על מנת להאט את קצב ההזדקנות, והפגיעה העצבית המתלווה לכך, מקטינה בטווח הארוך את הסיכויים לסבול מלחצים כרוניים בגילאים מבוגרים. תמצית אשווגנדה גם מתקנת תאי עצב פגומים ומשחזרת את הקשרים בין העצבים, מה שעובד מצוין בתור אנטי אייג’ינג.

אשווגנדה מוריד לחץ דם גבוה

קורטיזול משפיע גם על תפקוד ויסות לחץ הדם בגוף. ככל שרמות הקורטיזול גבוהות יותר, כך השינויים בלחץ הדם קיצוניים יותר. אנשים הסובלים מלחץ דם גבוה הם לרוב עצבניים יותר ורגישים יותר במצבי לחץ. 

בשילוב עם אשווגנדה אפשר להוריד את רמות הקורטיזול, ובכך את רמות לחץ הדם, ולשפר את ההתמודדות של הגוף במצבי לחץ, ביחד עם הגנה על הלב.

מקורות: 

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3573577/ - מחקר קליני שמטרתו היתה לבדוק את האושווגנדה כאפטוגן בטוח ויעיל המפחית ומשפר מתח וחרדה אצל מבוגרים.

 https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC8462692/ - סקירה בנושא מחקרים וניסויים בבני אדם שבחנו את השפעת האשווגנדה . התוצאות המובאות בסקירה הן בעיקר על כמות השינה ואיכותה , ערנות נפשית , רמת חרדה ואיכות חיים.

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32316411/ - מטה אנליזה המתבססת. על 5 מחקרים שבחנו VO2 MAX המודד כושר אירובי וצריכת חמצן מירבית אצל ספורטאים וכאלה שאינם בכושר, מסכמת כ תוספת אשווגנדה עשויה לשפר אץ הVO2MAX אצל ספורטאים ולא ספורטאים.

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/33670194 - מטה אנליזה הסוקרת 13 מחקרים בנושא תוסף אשווגנדה ושיפור תוצאות גופניות אצל גברים ונשים.

 

צפית לאחרונה