מורינגה – עץ הפלאים ההודי

מורינגה

 

עץ המורינגה, אשר ידוע בכינוי עץ הפלאים ההודי, מהווה מקור נפלא של חומרים מזינים לגוף. חלקי העץ הללו מעובדים לאבקת מורינגה, אבקה אשר שומרת על הערכים התזונתיים של חלקי העץ, לצריכה נוחה ביום יום.

עץ המורינגה גדל בעיקר במיקומים טרופיים או צחיחים כמו הודו, הפיליפינים ותאילנד. בערבה גם מגדלים כיום מורינגה, אך מרבית הגידולים של עץ הפלאים נמצאים בהודו. מורינגה, בדיוק כמו מזונות על אחרים כגון שמן עץ התה האוסטרלי, גוג’י ברי, כורכומין וכו’, רק לאחרונה מקבל חשיפה בקרב הישראלים שמתחילים להבין עד כמה הוא יכול לתרום לשיפור התזונה היומית.

בשונה מהרבה מזונות על המגיעים מן הצומח, כל החלקים של עץ הפלאים ההודי מכלים ערכים תזונתיים בריאים לגוף. העלים של העץ, תרמילי הזרעים, השמן הקיים בגזע העץ ועד השורשים עצמם. מורינגה נמצא בשימוש כבר מאות שנים בקרב הילידים של אזור הודו והסביבה, אשר נוהגים להשתמש בחלקי העץ לייצור תרופות מרפא טבעיות. כיום, כבר נוצר מערך גדול וידידותי לסביבה של גידול עצי מורינגה לטובת ייצור אבקות ותוספי מזון שונים על בסיס מורינגה לצריכה יומית.

איך מייצרים אבקת מורינגה מעץ הפלאים ההודי?

העצים משגשגים במקומות חמים ושטופי שמש, ולכן רוב עצי המורינגה בעולם נמצאים במקומות צחיחים כמו אפריקה או אסיה. חקלאים ומגדלים קוצרים את העלים, הזרעים ותרמילי הזרע כשהם בשלים, ולאחר מכן חותכים את הענפים ומוציאים את השורשים לעיבוד גם. את האבקה ספציפית מייצרים לרוב רק מהעלים של עץ הפלאים ההודי. התהליך של ייצור אבקת המורינגה מניב חומר בצבע ירוק עמוק עם ריח עשיר ומרקם רך.
האבקה מעובדת בכך שתחילה מייבשים את העלים של המורינגה וטוחנים אותם לאבקה. לאחר מכן אורזים בצורה אטומה את האבקה בכדי למנוע איבוד של הטריות (שיוביל לאיבוד הערכים התזונתיים) לשיווק בכל רחבי העולם.

יתרונות מרכזיים של אבקת מורינגה

אבקה מורינגה מעניקה יתרונות רבים מכיוון שקיימת בה תערובת בריאה של ברזל, סידן, ויטמין A וויטמין C. בנוסף, בכף אבקת מורינגה אחת יש מגוון רחב של מרכיבים מזינים שעוזרים להילחם בשלל מחלות. עץ הפלאים ההודי גם מכונה בקרב הרבה אנשים בתור עץ 300 המחלות.

אבקת מורינגה מספקת יתרונות בריאותיים רבים ללא תופעות לוואי מזיקות או מרכיבים מיותרים.
הנה כמה יתרונות נפלאים של מורינגה:

  • מורינגה מכילה כמות עשירה של ויטמינים ומינרלים, כמו למשל ויטמין B, שמייצרים אנרגיה בגוף. אז למשל שתיית תה מורינגה בבוקר יכולה להעניק לכם את האנרגיה שאתם כל כך צריכים וכך תוכלו לוותר על הקפאין (שמגיע עם השפעות שליליות).
  • מורינגה תורמת לאיזון רגשי. החומצות אמינו שבמורינגה עוזרות לשמור על הורמונים ברמות בריאות ונלחמת בדיכאון וחרדות.
  • מורינגה היא מקור חלבון טוב מאוד. לאלו שמתאמנים, מורינגה יכולה לעזור לתקן את הגוף ולבנות רקמות שריר לאחר התרגול. בנוסף, נוגדי החמצון שבמורינגה יכולים להגן על רקמת השריר מפני נזק.
  • צריכת אבקת מורינגה על בסיס יומי מסייעת לייצב את רמות הסוכר בדם. מי שחולה בסוכרת יכול לבדוק מול הרופא שלו לגבי טיפול טבעי עם מורינגה.
  • עץ הפלאים ההודי שימש במשך אלפי שנים כטיפול טבעי בהפרעות עיכול. אבקה של עץ מורינגה יכולה להתמוסס במים ולעזור עם כאבי בטן ושלשולים. הסיבים עוזרים לנקות את המעיים ולהרגיע את הבטן הכועסת.
  • במורינגה יש 46 סוגים שונים של נוגדי חמצון, שכל אחד מהם מסייע להסיר מתח חמצוני ורדיקלים חופשיים שיכולים להרוס ולפגוע בתאים. מכאן נובע הרבה מהיכולת של עץ הפלאים הזה להתמודד עם מגוון רחב כל כך של מחלות נפוצות.
  • למורינגה יש תכונות אנטי-ויראליות, אנטי-בקטריאליות ואנטי-פטרייתיים המגנות על הגוף מפני חיידקים פולשים ומעניקות דחיפה למערכת החיסונית.
צפית לאחרונה