סגולותיו של הכורכום

כורכומין, החומר הפעיל בתבלין הכורכום, מכיל מגוון רחב של נוגדי חמצון ורכיבים טבעיים אנטי דלקתיים. בעקבות כך, תבלין הכורכום מהווה תחליף טבעי לטיפול והקלה על מגוון רחב של דלקות נפוצות. סגולותיו של הכורכום מצוינות לטיפול בדלקות בשלפוחית השתן, דלקות פטריות, דלקות עיניים ועוד.

כורכום הוא לא רק תבלין טעים במיוחד שמשתמשים בו למאכלים במטבח ההודי - הוא גם תבלין המכיל מספר רכיבים טבעיים מופלאים במיוחד. סגולותיו של הכורכום יכולות לטפל במגוון רחב מאוד של מחלות, החל מבעיות תפקוד בכבד ועד לכדי טיפול מונע טבעי במחלות מאוד קשות כגון סרטן.

סגולותיו של תבלין הכורכום נובעות ברובן מחומר הפעיל – כורכומין. החומר הפעיל הזה מכיל כמות גבוהה של נוגדי חמצון ורכיבים טבעיים אחרים אשר נמצאו במחקרים כמאוד אפקטיביים כנגד מחלות ודלקות רבות. כיום אנשים רבים מסביב לעולם לוקחים תוספי כורכומין בכדי ליהנות מכל היתרונות הנפלאים של כורכומין על בריאות הגוף.

בעקבות הכמות הגבוהה של כורכומין בתבלין שורש הכורכום, תבלין זה הנו תבלין בעל השפעות אנטי דלקתיות ואנטי וויראליות חזקות במיוחד. מחקרים גילו שהוספת תבלין כורכום לתזונה היומית עוזר לגוף ולמערכת החיסונית להילחם ב-3 דלקות נפוצות.

כורכומין כטיפול טבעי כנגד דלקות במערכת השתן

דלקות בדרכי השתן מגיעות מקבוצה של ווירוסים מקומיים המשפיעים על יכולת אגירת השתן של שלפוחית ​​השתן והכליות, מה שמוביל לפגיעה בתפקודם. ישנם מספר תסמינים המציינים את הבעיה, החל מרצון ללכת לשירותים לעיתים תכופות מאוד ועד להרגשת צריבה בעת יציאת שתן.
ועדיין, הרבה אנשים מזניחים את הבעיה הזאת או מטפלים בה על ידי לקיחת כדורים עם חומרים כימיים אנטי דלקתיים שיכולים לעשות נזק בטווח הארוך.

כורכומין מכיל מספר סגולות רפואיות שעוזרות לדלקות בכליות ובשלפוחית השתן במגוון דרכים:

  • כורכומין נלחם בחיידקים מסוימים שנוטים לדגור בשלפוחית השתן, ובכך, מקטין את הסיכוי להיווצרות דלקות בשלפוחית השתן.
  • כורכומין נמצא כחומר שמשפר את תפקוד הכליות ומונע בעיות בתפקודן. כאשר הכליות מתפקדות כהלכה, ישנו פחות סיכון לחלות בדלקות בכליות ובשלפוחית השתן.
  • כורכומין מכיל נוגדי חמצון המחזקים את המערכת החיסונית של הגוף. למערכת חיסונית חזקה יהיה קל יותר להגן על הגוף בפני דלקות שונות בכליות ובשלפוחית השתן.
  • כורכומין הוכח כיעיל מאוד במניעת היווצרות של מחלות חוזרות בדרכי השתן אצל נשים לאחר גיל המעבר. בשילוב עם תוספי מזון על אחרים המכילים נוגדי חמצון, כגון פורמולת פירות יער, ניתן למנוע דלקות חוזרות בדרכי השתן.

כורכומין כטיפול טבעי כנגד דלקות בעין

כורכומין, החומר העיקרי בתבלין הכורכום, היה הנושא של מספר מחקרים אשר בדקו את האפקטיביות שלו על טיפול בדלקות באזור העיניים. זאת מכיוון, שהחומר כורכומין יכול להגיע גם בצורת שמן נוזלי אורגני טהור אשר מתמוסס בקלות במבנה העין. המחקרים מצאו שהחומר הפעיל בכורכום (כורכומין) מהווה השפעה חיובית על דלקות נפוצות רבות הפוגעות באזורי העיניים, הן באזור הקרנית והן באזור שמסביב לקרנית. מלבד הורדה של יובש בעיניים, כורכומין יכול להקל על דלקות עיניים כגון: קטרקט, גלאוקומה, מחלת עיניים יבשה, דלקת הלחמית בעין ודלקות המצמצמות את טווח הראייה.

כורכומין כטיפול טבעי כנגד דלקות פטרייתיות

ישנן דלקות פטרייתיות נפוצות רבות שנובעות מזיהומים על העור. הדלקות הפטרייתיות הנפוצות ביותר הן פטרת העור, פטרת רגליים ו”מייקוזיס”. כל אדם יכול לסבול ממחלה פטרייתית אם הוא אינו שומר על ניקיון ותזונה נכונה. דלקות פטרייתיות נחשבות למחלה הרביעית הכי נפוצה בעולם. כורכומין מסייע במניעת דלקות פטרייתיות על ידי חיזוק המערכת החיסונית של הגוף, אשר נלחמת בהיווצרות החיידקים על העור במקומות הרגישים. בנוסף לכך, כורכומין מכיל חומרים נוגדי חמצון אשר יעילים במניעת היווצרות של חיידקים מסוימים הקשורים לדלקות כגון פטרת העור והרגליים. שהוספת תבלין כורכום לתזונה או לקיחת תוסף כורכומין יכולה למנוע דלקות פטרייתיות ולסייע בהחלמה מהירה מהן.

צפית לאחרונה