11 יתרונות תזונתיים של עשב חיטה

עשב חיטה פורמולת ירוקים

עשב חיטה הוא שם כולל למגוון רחב של עשבים הגדלים כמו חיטה

https://www.youtube.com/watch?v=3m_0SdzEVfQ

עשב חיטה נפוץ יותר באזורים הקרים של אירופה וארצות הברית. עשב חיטה יכול להיות מגודל בחוץ או בפנים, כאשר השורשים וגבעולים שלו משומשים לתרופות צמחיות. עשב חיטה מצוין מכיוון שאונקיה אחת של עשב חיטה שוות ערך תזונתי ליותר מ-2 ק”ג של ירקות בעלי עלים ירוקים.

עשב זה מכיל כמות נכבדה של כלורופיל, יותר מ-90 מינרלים כולל אשלגן, סידן, מגנזיום ונתרן, כמו גם אנזימים חיוניים ו-19 חומצות אמינו.

להלן 11 יתרונות לשימוש בעשב החיטה:

דוחה תחושת רעב – עשב חיטה נחשב מזון על והוא טעון בכל כך הרבה חומרים מזינים שהגוף שלך הרבה פחות רעב למזונות אחרים, בגלל שהוא לא חייב לפצות על חוסר בויטמינים או מינרלים. שתיית אבקת עשב חיטה עם כוס מים כל בוקר על קיבה ריקה דוחה את תחושב הרעב וסכך יכול למנוע אכילת יתר במהלך היום.

ממריץ את זרימת הדם בגוף – לעשב חיטה היכולת להגדיל את כמות החמצן בדם, מה שממריץ את זרימת הדם בגוף. הסיבה לכך מצויה בכמות הכלורופיל הגבוהה שיש בעשב החיטה. הכלורופיל מייעל את פעילות כדוריות הדם הלבנות ומכך מגדיל את כמות החמצן בגוף.

משפר את פעילות העיכול – לאנשים הסובלים מבעיות עיכול מומלץ לשתות עשב חיטה במקום לקחת נוגדי חומצה כדי להקל על צרבת או קלקול קיבה. הוויטמין B וחומצות האמינו הנמצאות בעשב החיטה פועלת לטיפול בתסמונת המעי הרגיש, בכיבים ובבעיות עיכול שונות. גם יש הרבה אנשים אשר שותים מיץ עשב חיטה קפוא לניקוי המעיים.

מסייע לדלקות פרקים – ישנם מומחי בריאות רבים אשר מאמינים שעשב החיטה יכול להיות מאוד יעיל בטיפול בדלקות פרקים, על בסיס כך שחומר הכלורופיל מסייע בצמצום תסמיני דלקות פרקים.

מפחית עייפות – כאשר אתם חווים עייפות, הגוף שלכם צורך יותר חמצן והמערכת החיסונית  מוחלשת. הכלורופיל עוזר להגדיל את אספקת החמצן בתאי הגוף וברקמות, ותורם להתחדשות התא, מה שמוביל להפחתת תסמיני עייפות.

מפחית ריח גוף רע – עשב חיטה ידוע בתור חומר המפיג ריח גוף רע. מיציו יכולים לנקות רעלים בגוף, שיוצאים בעת ההזעה. שתייה של מיץ עשב חיטה בתדירות קבועה יכול לעזור להיפטר מצחנת הגוף באופן טבעי.

מנקה את הכבד – עשב החיטה מאוד ידוע בהשפעותיו הטובות על הכבד. הכבד מעבד את מה שבולע את הגוף, ועם החומרים שהוא סופג הם רעלים הכבד נפגע. מצד שני עם שותים עשב חיטה אשר מנקה את הגוף מאותם רעלים, הכבד סופג יותר חומרים מזינים ועובד בצורה יעילה הרבה יותר.

מייצב את רמות הסוכר בדם – הכלורופיל הרב שבעשב החיטה משפר את רמות הסוכר בדם ואת רמות השומנים בדם, מה שאומר שזה כלי נהדר לניהול סכרת וייצוב רמות הסוכר בדם. חולי סכרת רבים מוסיפים צריכה של עשב חיטה לתזונה היומית שלהם.

מפרק ליחה – עשב חיטה מפרק ליחה בצורה מאוד יעילה. בתקופת החורף שאנו מנוזלים ומשתעלים עקב ליחה אנו נוטים להשתמש בכל מני כדורי מפרקי ליחה שמבוססים על כימיקלים שונים ולא בריאים לגוף. במקום מומלץ לשתות אבקת עשב חיטה עם מים לניקוי טבעי של ליחה.

מסייע במניעת מחלת הסרטן – זהו היתרון המוכר ביותר של עשב החיטה. בשל מאפייני פירוק הרעלים החזקים שלו, עשב חיטה עובד כדי לשמור על הדם נקי ומחומצן, כמו גם עשב חיטה שומר על כמות מספר תאי הדם האדומים . הסרטן פורח באוויר דל בחמצן, כך עשב החיטה תורמת למניעת הסרטן.

מסייע למערכת החיסונית – מערכת חיסונית חזקה היא עניין חשוב מאוד, במיוחד בתקופת החורף. צריכה של עשב חיטה על בסיס יומי בתקופת החורף שומרת על הגוף חזק ונטול מחלות.

עשב חיטה – נקטר חיזוק טבעוני לגוף>>>

צפית לאחרונה