5 יתרונות תזונתיים של כורכומין

כורכומין מיצוי כורכומין

הכורכומין הוא תוסף תזונה הנמצא בתבלין הכורכום שאנו כל כך מכירים במאכלים מזרחיים ומאכלים מהודו

כורכומין יכול מאוד להיות אחד מתוספי התזונה הבריאים ביותר עלי אדמות. מחקרים רבים מצאו שלתוסף הכורכומין יש כמה ערכים תזונתיים בריאותיים שעוזרים לו להעניק מספר יתרונות תזונתיים מרשימים ביותר.

1. כורכומין מכיל תרכובות חומרים שונות שיש להם תכונות מרפא רבות עוצמה

בהתחלה אנשים חשבו שכורכומין הוא רק תוסף שמעניק לכורכום את הצבע הצהוב, אך מאוד מהר מחקרים רבים גילו שכורכומין הוא בעצם תוסף לתזונה ומזון על, זאת מכיוון שהוא בעל מספר תכונות מרפא טבעיות. המחקרים מצאו שבתוך כורכומין יש תרכובות אנטי דלקתיות ונוגדי חמצון שצריכת כמות נכבדה מהם מסייעת לגוף להילחם במגוון רחב של מחלות ובעיות בריאותיות. עם זאת, החוקרים ממליצים שיש לצרוך כורכומין לא דרך הוספת כורכום למאכלים אלא על ידי לקיחת כמוסות כורכומין, בכדי לקבל כמות מספקת של נוגדי חמצון בריאים.

2. כורכומין מסייע לגוף להילחם בדלקות בגוף והשימוש בכורכומין מוכר בתור מרפא טבעי לכאבי מרפקים ודלקות פרקים

החומרים האנטי דלקתיים בתוסף מזון על זה מסייעים לגוף להילחם בדלקות שונות, ובמקביל מסייעים להחליש את הסימפטומים הקשורים לדלקות מפרקים, לרבות הכאבים הממושכים. במילים אחרות, הוספת תוסף כורכומין לתזונה היומית של אנשים הסובלים מדלקות פרקים יכול לסייע רבות להתמודדות היומית מול המחלה הזאת.

3. כורכומין משפר את תפקוד המוח ומוריד את הסיכון למחלות המשפיעות על תפקוד המוח כגון אלצהיימר ובעיות תפקוד נוירולוגי

התרכובות הקיימות בתוסף הכורכומין עוזרות למוח להכפיל את מספר הנוירונים הקיימים במוח, אלא הם “הפועלים הקטנים” אשר אחראים על הקשרים במוח וההתפתחות של המוח. כאשר הם עובדים טוב יותר המוח שלנו מתפקד טוב יותר. כורכומין נחשב לתוסף מזון על הרבה בגלל שהוא שומר על הנוירונים הללו במוח ומחזק אותם כך שלא תתקיים ירידה בכמותם במוח, מה שעלול להוביל למחלות קשות של המוח כמו אלצהיימר. עוד נציין שכאשר המוח מתפקד טוב יותר כך גם הזיכרון שלנו הרבה יותר טוב, ההשפעה ההפוכה ממחלת האלצהיימר, אז בעצם כורכומין מצוין לשיפור הזיכרון.

4. כורכומין מוביל להורדת הסיכון של מחלות בלב

ללא ספק אחת מהבעיות הבריאותיות הגדולות של ימיינו הן מחלות הלב, הנובעות מחיים לחוצים יותר ומהשמנה. מחקרים רבים מצאו שכורכומין עוזר לחיזוק הלב ולמניעת מחלות תפקוד לב שונות. כורכומין מסייע ללב בכך שמשפר את התפקוד של הציפוי הפנימי של כלי הדם בלב. כאשר הציפוי הזה חזק יותר, בכלי הדם מצטבר הרבה פחות כולסטרול, הלב סובל פחות מלחץ דם גבוה וקרישת דם בתוך כלי הדם (הסיבה להתקף לב) פוחתת משמעותית. נוסף על כך, כורכומין מכיל כפי שציינו נוגדי חמצון רבים, כך שבדומה ליתרונות של פרי אסאי המכיל נוגדי חמצון רבים, גם הוא מסייע להילחם במחלות כלי דם שונות.

5. נוגדי חמצון הם חומרים שיכולים לסייע לגוף במאבק מול מגוון סכנות, שאחד מהם היא מחלת הסרטן

בגלל שכורכומין מכיל הרבה נוגדי חמצון הוא בהחלט יכול לסייע במניעת סרטן ובטיפול המתמשך במחלת הסרטן. הסרטן היא מחלה נוראה, המאופיינת בצמיחה בלתי מבוקרת של תאים סרטניים, אך חוקרים גילו שנוגדי חמצון יכולים לצמצמם את ההתרבות של תאים סרטניים. לכן, כורכומין בהחלט תורם למאבק הגוף במחלת הסרטן והוספתו לתזונה היומית עוזרת רבות. עוד בזאת ישנם כמה עדויות ממחקרים רפואיים לכך שתוספת כורכומין עשויה לסייע ביעילות מאוד גבוהה במניעת מחלות סרטן של מערכת העיכול, כמו סרטן מעי גס למשל, מכיוון שהרכב נוגדי החמצון שלו נספג הכי הרבה בקיבה מאשר כל מזון על אחר המכיל נוגדי חמצון גבוהים.

כורכומין הוא תוסף מזון על המכיל יתרונות תזונתיים רבים ויכול לסייע לבריאות שלכם. אנו ממליצים מאוד על צריכת כורכומין בכמוסות לבריאות כללית טובה יותר.

מחקרים

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/29097552

הפוליפנול הפעיל המצוי בכורכום, תכונות אנטי דלקתיות המאפשרות לו לתפקד כתרופה של ממש

[https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/35143971/

מטה אנליזה המסכמת מחקרים שהכרכומין מורידה  את רמת הסוכר ורמת האינסולין בחולי סכרת וטרום סוכרתיים

 https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/17569207

סקירה על מחקרים המוקדשים לתכונות נוגדות חמצון ואנטי דלקתיות של הכורכומין, אופן הפעולה והשימוש הטיפולי נגד מצבים פתולוגים שונים.

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/28167853/

מחקר בנושא השפעות העצביות של הכורכומין , השימוש בו נגד חרדה ודכאון כתוצאה מההשפעות האנטי דלקתיות נוגדות הלחץ העצבי.

 

צפית לאחרונה