7 יתרונות בריאותיים של גדילן מצוי

כדילן עדילן מצוי

גדילן מצוי הוא צמח מזון על מאוד פופולארי לטיפול במספר בעיות בריאותיות. גדילן מכיל רכיבים בריאותיים רבים כגון פלבנואידים ונוגדי חמצון שתורמים לבריאות הגוף במגוון דרכים. מחקרים רבים גילו מספר יתרונות בריאותיים להוספת שמן זרעי גדילן למאכלים וצריכת תוספי תזונה המשלבים גדילן מצוי שכדאי לכם להכיר.

אף פעם לא שמעתם על גדילן מצוי? אז הגיע הזמן. צמח מזון על זה מכיל רכיבים טבעיים נהדרים אשר נמצאים בכל חלקיו, ובמיוחד בזרעים שלו אשר מהם מייצרים שמן זרעי גדילן. הצמח כבר נמצא בשימוש רב בתחום הרפואה הטבעית, לרבות בכל הנוגע לבעיות רפואיות הקשורות לכבד. אך גדילן מצוי הוא הרבה יותר מרק צמח מרפא לבריאות הכבד. גדילן מצוי הנו בעל יתרונות בריאותיים רבים אחרים הנובעים מהרכיבים הטבעיים החזקים שלו.

רוצים תוסף מזון אורגני טהור בעל השפעות חיוביות נפלאות?
הנה כל הסיבות מדוע אתם חייבים לשקול הוספת תוסף גדילן מצוי כמו שמן זרעי גדילן לתזונה היומית:

1. גדילן מצוי מנקה את הכבד

הפופולאריות של צמח הגדילן צמחה בעקבות היכולת של הצמח לסייע לגוף בניקוי הכבד. מחקרים רבים מצאו שנוגדי החמצון הייחודיים של הגדילן תורמים רבות לתפקוד הכבד ועוזרים לו לעמוד במטרה העיקרית שלו – להיפטר מהרעלים בגוף. תוספי תזונה המשלבים גדילן מצוי עוזרים לכבד לעבוד בצורה אפקטיבית יותר ובכך לנקות רעלים בגוף ולמנוע מחלות רבות הקשורות לנזקים בכבד.

2. גדילן מצוי עוזר לרדת במשקל

מי לא רוצה לרדת קצת במשקל? אז חשוב לדעת שתוספי גדילן מצוי יכולים לסייע לגוף בחילוף החומרים ובשריפת שומנים לא רצויים בגוף. לדוגמה, שמן זרעי גדילן יכול להיות חלק חשוב בדיאטה עתירת שומנים לירידה במשקל או לכל הפחות כתוספת ניקוי רעלים לדיאטה מאוזנת של חלבון ופחמימות.

3. גדילן מצוי מקל על תסמינים של אסתמה אלרגית

עקב שיעורי הזיהום הגבוהים בישראל הרבה ישראלים סובלים מתסמינים של אסתמה אלרגית בדרכי הנשימה. הגדילן נמצא במספר מחקרים כצמח מרפא שיכול להקל משמעותית על תסמינים של אסטמה אלרגית כגון קשיים בדרכי הנשימה, נזלת אלרגית, אי נעימות בריאות במהלך הנשימה ועוד.

4. בגדילן יש נוגדי חמצון הנלחמים בסרטן

גדילן מכיל כמות גבוהה של נוגדי חמצון אשר יכולים לסייע לגוף למנוע התפתחות של תאים סרטניים במקומות שונים בגוף ובמיוחד בכבד. ישנה חשיבות רבה לכמות נוגדי החמצון שאנו צורכים כחלק מהתזונה היומית, לכן, אפשר לשלב גדילן מצוי עם מאכלים אורגניים אחרים המכילים נוגדי חמצון כגון כורכום.

אם אתם שואלים את עצמכם איך לקחת כורכום? אולי כדאי ביחד עם תוסף גדילן.

5. גדילן מצוי עוזר למנוע סוכרת

עמידות נמוכה לאינסולין עלולה לגרום לסוכרת מסוג 2. למזלנו, גדילן נמצא כצמח מרפא מזון על שיכול לשפר משמעותית את רמות האינסולין של הגוף בגלל התכונות האנטי דלקתיות שלו. כלומר, הוספת גדילן לתזונה היומית מגדילה את הסיכויים למנוע את מחלת הסוכרת. במידה ואתם בקבוצת סיכון לחלות בסוכרת מומלץ לשקול לקחת תוסף מזון עם גדילן מצוי.

6. גדילן מצוי מוריד כולסטרול רע

מחקרים שנעשו לפני מספר שנים מצאו כי רמות הכולסטרול הרע ירדו בקרב אנשים שלקחו תוספי תזונה עם גדילן במשך מספר שבועות. חשוב לזכור שהכולסטרול הרע יכול לגרום למחלות לב שונות ומגדיל את הסיכוי לקבל התקף לב או שבץ. בעקבות כך, כדאי לקחת גדילן בכדי לשמור על רמות נמוכות של כולסטרול רע בגוף.

7. גדילן תורם לבריאות העור

גדילן לא רק עוזר לנו לשמור על בריאות הגוף מבפנים, אלא גם יכול לתרום לבריאות העור. היום למשל מוצר כמו שמן זרעי גדילן הוא מוצר קוסמטיקה טבעי מצוין לטיפוח העור וכטיפול טבעי בפריחות. בנוסף לכך, גדילן מצוי הנו גם תוסף אנטי אייג’ינג מכיוון שנוגדי החמצון הרבים שבגדילן שומרים על העור מפני רדיקלים חופשיים ומעניקים לו גמישות רבה יותר.

 מקורות:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3098397/ - סקירה המנתחת מחקרים על השפעת הגדילן בחולי כבד.

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/6753109/ - מחקר שבדק את השפעת הגדילן על חולים עם מחלת כבד חריפה ובעיקר מחלת כבד על רקע אלכוהול.

צפית לאחרונה