7 יתרונות בריאותיים של תערובת פרוביוטיקה

פרוביוטיקה היא תוסף מזון שעשוי ממגוון גדול ועשיר מאוד של חיידקים ידידותיים שתורמים לאיזון החיידקים הטובים ונלחמים בחיידקים המזיקים במעיים, בפה, באף ובנרתיק.

כיצד עוזרים לנו החיידקים הטובים?

החיידקים הטובים של הפרוביוטיקה עוזרים למעי הגס, שבו נמצאת 70% ממערכת החיסון שלנו, תוך כדי זה שהם משתתפים בתהליך עיכול המזון במעי בגס ונלחמים בחיידקים שפולשים לגופנו דרך מערכת העיכול.
כאשר מערכת העיכול עובדת באופן תקין כל מערכת החיסון מתחזקת וכל שאר המערכות בגוף מושפעות
לטובה ופועלות באופן חיוני ובריא יותר, לכן מומלץ לשקול לקחת פרוביוטיקה.

מדוע מומלץ לקחת פרוביוטיקה?

כדאי לקחת פרוביוטיקה מכיוון שחלק גדול מהאינזימים שמפרקים את המזון בגופנו מיוצרים ע”י חיידקי הפלורה הטובים הקיימים בפרוביוטיקה. ללא חיידקים אלו תהליך העיכול למעשה הרבה פחות יעיל ונוצרת תסיסה של המזון במעי וכתוצאה מכך “עיפוש” וריקבון המוביל לבטן נפוחה, גזים וקשיי עיכול. בנוסף לכך, להימצאותם של החיידקים הפרוביוטיים הטובים בנרתיק ישנה משמעות למניעת התפתחות פטריות לדוגמת קנדידה.

הפרוביוטיקה של “ספירולינה פול לייף” מכילה כ-15 ביליון חיידקים מ-10 זנים שונים ומגוונים שהם הזנים הטובים והחשובים ביותר לפעילות מעי תקינה ובריאה!

מחקרים רבים מראים כי האיזון או חוסר האיזון של חיידקים במערכת העיכול של גוף האדם קשור לבריאות הכללית ולמחלות רבות. תערובת פרוביוטיקה מקדמת איזון בריא של חיידקי המעיים ומקושרת למגוון רחב של יתרונות בריאותיים. לכן, מומחים רבים בתחום הרפואה הטבעית ממליצים לקהל הרחב לקחת תערובת כזו או אחרת של פרוביוטיקה על בסיס יומי בכדי להרגיש טוב יותר.

אם אתם עדיין לא משוכנעים שאתם צריכים להתחיל לקחת פרוביוטיקה, להלן סקירה כללית של היתרונות הבריאותיים המרכזיים הקשורים למזון העל פרוביוטיקה.

1. איזון חיידקים ידידותיים במערכת העיכול

פרוביוטיקה כוללת חיידקים “טובים”, מיקרואורגניזמים חיים שמשפרים את האיזון הטוב במערכת העיכול שלנו. חוסר איזון של חיידקים “רעים” יותר מחיידקים “טובים” יכול להוביל לבעיות קשות בעיכול ומשם לבעיות רפואיות רבות. על ידי לקיחת פרוביוטיקה על בסיס יומי אתם מונעים מהקיבה להיות בחוסר איזון רע ובכך לשמור על תפקוד תקין של מערכת העיכול.

2. פרוביוטיקה עוזרת למנוע ולטפל בשלשולים

פרוביוטיקה ידועה ביכולת למנוע שלשולים ולהפחית את חומרתם. שלשול הוא תופעת לוואי של זיהום בקיבה או נטילת אנטיביוטיקה חזקה במיוחד (זיהום וחומרים כמו אנטיביוטיקה משפיעים על האיזון במערכת העיכול וגורמים לשלשול). מחקרים מצאו שפרוביוטיקה נלחמת בהשפעות הרעות של זיהומים ותרופות חזקות ושומרת על הקיבה.

3. פרוביוטיקה עוזרות לשפר את מצב הרוח

מספר רב של מחקרים מקשרים בין בריאות המעיים למצב הרוח ובריאות הנפש. המחקרים הללו מצאו שטיפול יומי עם פרוביוטיקה על פני מספר שבועות הוריד את רמות הדיכאון בקרב גברים ונשים לעומת קבוצת ביקורת שלא לקחה שום תוסף פרוביוטיקה. כלומר, שיפור מצב בריאות המעיים יכול להיות גורם חיובי בעל השפעה רבה על חרדה, דיכאון, אוטיזם, הפרעות נפשיות וכו’.

4. פרוביוטיקה עוזרת לשמור על לב בריא

פרוביוטיקה עשויה לסייע בשמירה על בריאות הלב על ידי הורדת כולסטרול LDL (“הכולסטרול הרע”) והורדת לחץ הדם. מחקרים שונים מצאו השפעה חיובית של כמה אחוזים טובים מתזונה עם פרוביוטיקה על רמות הכולסטרול. החיידקים של הפרוביוטיקה עושים זאת על ידי כך שהם מפרקים את החומצות השומניות שיוצרות כולסטרול כבר במעיים ולא נותנות להן להיווצר בתוך העורקים. כאשר פחות כולסטרול נאגר בעורקים תפקוד הלב בריא יותר ויש פחות שינויים בלחץ הדם.

5. פרוביוטיקה מפחיתה את חומרתם של אלרגיות עור ואקזמה

מחקרים כבר הראו בעבר שיש השפעה רבה בין מה שאנחנו אוכלים לבין המצב של העור שלנו. ככל שהתזונה שלנו פחות טובה כך העור שלנו יותר חשוף למזהמים ולאלרגיות. פרוביוטיקה משפרת את היכולת של הגוף לספוג את האוכל בקיבה, מה שהתגלה כגורם משפיע על בריאות העור. תערובת פרוביוטיקה נכונה יכולה לשפר את עמידות העור בפני אלרגיות ואקזמה ולהיות תוסף תזונה משלים לטיפול טבעי של שמן המפ לעור.

6. פרוביוטיקה מחזקת את המערכת החיסונית של הגוף

פרוביוטיקה מחזקת את המערכת החיסונית בגלל שהיא נותנת לגוף תוספת של חיידקים בריאים הנלחמים בחיידקים הרעים שבמערכת העיכול. כאשר הגוף שלנו יכול לעבוד בקלות רבה יותר בכדי להילחם בחיידקים הרעים שבמערכת העיכול, הוא יכול לנווט את הכוחות שהוא חוסך בכדי להילחם במקומות אחרים. מחקרים רבים מעידים על הקשר בין לקיחת פרוביוטיקה כל יום לבין ירידת תדירות החולי בקרב ילדים ומבוגרים.

7. פרוביוטיקה מעודדת ירידה במשקל

פרוביוטיקה יכולה לעזור עם ירידה במשקל על ידי עידוד חילוף החומרים הטבעי של הגוף. תוסף פרוביוטיקה בעצם מסייע למערכת העיכול לפזר את האוכל בצורה יעילה יותר ובכך מונע ספיגת שומן מיותר בגוף. נוסף על כך, אנשים רבים העידו שלקיחת פרוביוטיקה תורם להרגשת שובע, אשר בצורה עקיפה עוזר לשמור על המשקל.

צפית לאחרונה