8 יתרונות בריאותיים של פרי האסאי

הידעת? אסאי הינו פרי יער מאוד בריא שנהוג לצרוך אותו כתוספת נהדרת לתזונה היומית שלכם

https://www.youtube.com/watch?v=9pxJ-rHdLwU

זהו אחד מהפירות והמזונות הבריאים ביותר שניתן למצוא. פרי יער זה נפוץ ביערות הגשם של האמזונס, שם פירותיו כבר ידועים כפירות יער עשירים בנוגדי חמצון בריאים.
פרי האסאי מאוד פופולארי בחלק זה של העולם והוא כבר מאות שנים נמצא בשימוש בתור מאכל פופולארי וכמזון בריאות.

אז מה הופך את האסאי לבריא ממש? להלן מספר יתרונות בריאותיים של הפרי:

בעיות לב? אסאי משפר את בריאות הלב -

בדומה להשפעה של יין אדום, מחקרים הראו כי אסאי מכיל נוגדי חמצון צמחיים אשר ביכולתם להוריד את רמות הכולסטרול בדם. בנוסף, אותם נוגדי חמצון מגנים על תאי הדם בכך שהם מונעים קרישת דם ומשפרים את זרימת הדם בגוף.
אכילת אסאי מונעת מחלות לב ומשפרת את התפקוד. לאנשים אשר סובלים מבעיות לב מומלץ להוסיף אסאי לתזונה היומית.

דיאטה? אסאי מסייע לירידה במשקל -

פרי האסאי ידוע בתור מזון-על הרבה בגלל התרומה שלו לירידה במשקל. צריכה של אסאי יכולה לסייע לגוף לרדת במשקל וגם לשמור על משקל נמוך. מחקרים הראו שצריכה של פרי האסאי מפחיתה את ההשפעות השליליות של דיאטה עתירה שומן בגוף. לאנשים אשר רוצים לרדת במשקל או שחשוב להם לשמור על המשקל יכולים להוסיף אסאי לדיאטה לקבלת תוצאות טובות יותר.

אסאי מצויין לעור שלכם! -

אסאי גם תורם לשיפור העור. מהצד התזונתי, נוגדי החמצון שמכיל פרי האסאי תורמים לבריאות העור הכללית ומעניקים לעור ברק וזוהר. גם מהצד הקוסמטי, מוצרי טיפוח טבעיים רבים מכילים אסאי אשר בדומה למוצרים על בסיס שמן קוקוס , לא מכילים חומרים כימיקלים הפוגעים בעור בטווח הארוך.

עשיר בסיבים תזונתיים ומסייע לניקוי מערכת העיכול -

פרי האסאי מסייע לגוף בניקוי מערכת העיכול שלנו ובשמירה על תפקוד אופטימלי. אסאי הוא פרי יער, וידוע שפירות יער עוזרים בניקוי רעלים חזקים בגוף האדם ומהווים מקור רב של סיבים תזונתיים. אסאי יכול להיות מקור סיבים נהדר למי שלא מקבל מספיק סיבים בתזונה היומית שלו.

נלחם ברדיקלים חופשיים -

פרי האסאי מכיל נוגדי חמצון רבים אשר מסייעים למערכת החיסונית של הגוף להתמודד מול הרדיקלים החופשיים המסוכנים שנספגים בגוף. הרדיקלים הללו פוגעים בגוף ונוגדי החמצון שמכיל פרי האסאי מסייעים לגוף במאבק ובתרומה לשיפור הבריאות הכללית של הגוף.

מסייע למאבק בסרטן -

אסאי מכיל ריכוז גבוה של ויטמין C וחומצה אלגית (Ellagic acid), זה שילוב של חיסון וחיזוק המערכת הבריאותית שהוכח כמדכא את הצמיחה של תאים סרטניים.
מחקרים גם מצאו שתרכובת פרי האסאי יכולה להפחית את התפשטות תאי הסרטן בעשרות אחוזים. הערכים הבריאותיים של אסאי יכולים לעצור את התהליך של היווצרות הסרטן ברמה מולקולרית, על ידי הרג התאים הסרטניים לפני שהם מתרבים. כמובן שגרגרי אסאי הם לא תרופה לסרטן, אבל כן מהווים סיוע כלשהו בלחימה של הגוף מול תאים סרטניים.

מזון על אנטי אייג’ינג -

פרי האסאי מכיל גם נוגדי חמצון טבעיים אשר מעכבים תהליכים אופייניים להזדקנות. הוספת אסאי לתזונה היומית יכולה לפעול בתור סוכן אנטי אייג’ינג בריא שמעכב תהליכי הזדקנות אשר מתרחשים כתוצאה מחמצון יתר של הגוף. אסאי עושה אתכם צעירים יותר.

מספק אנרגיה -

אסאי מוביל לרמה כללית מוגברת של אנרגיה וסיבולת, ועשוי לסייע למאבק בעייפות ותשישות במהלך היום.
אכילת חופן פירות יער, לרבות פרי האסאי, מעניק לגוף דחיפת אנרגיה בריאה. אכילת אסאי במהלך היום מסייעת לכם לשמור על רמת אנרגיה בריאה מבלי לצרוך קפאין וסוכר שגורמים לירידה ברמות הסוכר לאחר כמה שעות.

צפית לאחרונה