היתרונות הבריאותיים של אשווגנדה

אשווגנדה כמוסות אשווגנדה

מחפשים לשדרג את האנרגיה שלכם באופן טבעי?

https://www.youtube.com/watch?v=pwImrQgVWCg

רוצים להוריד את מפלס החרדה והלחץ מבלי לקחת תרופות שנוצרו במעבדה?

הצמח ויתניה משכרת, הנקרא גם אשווגנדה, הוא הפתרון האורגני עבורכם. צמח מזון על זה מעניק מספר יתרונות בריאותיים שכדאי להכיר.

ויתניה משכרת הוא צמח רפואי הנמצא בשימוש מאות שנים ברפואה ההודית וידוע כאן בישראל יותר בתור אשווגנדה. הצמח ידוע בהודו בתור “כוח הסוס” מכיוון שהוא נמצא כעוזר רבות למערכת החיסונית של הגוף ולהרגשה כללית טובה יותר, לרבות עקב כך שהוא מוריד את מפלס החרדה בגוף. הצמח נחשב למזון על מאוד בריא ובעל יתרונות רבים.

אם אתם רוצים להוסיף תוסף מזון על לתזונה היומית, אנו ממליצים על תוסף תמצית אשווגנדה.
עדיין לא בטוחים? הנה כמה יתרונות בריאותיים ידועים של אשווגנדה:

1. אשווגנדה מוריד את רמות הסוכר בדם

מספר מחקרים שהתמקדו בצמח מזון על זה מצאו שהרכיבים הטבעיים בצמח אשווגנדה מגבירים את הפרשת האינסולין בתאי השריר ובדם ובכך מורידים את רמות הסוכר בדם. המחקרים מצאו השפעה חיובית של אכילת תמציות אשווגנדה על חולי סוכרת ואנשים בריאים כאחד.

סובלים מסוכר גבוה בדם? קחו אשווגנדה!

2. אשווגנדה יעיל במלחמה נגד מחלת הסרטן

מחקרים בבעלי חיים ובבדיקות מבחנים גילו כי אשווגנדה יעיל בלחימה מול תאים סרטניים.
כלומר, צריכה יומית של אשווגנדה מעכבת את ההיווצרות של תאים סרטניים בגוף, ככל הנראה בעקבות ריכוז גבוה של נוגדי חמצון רבים שהופכים את הצמח למזון על כמו תוסף כורכום.

בעוד אין להסתמך רק על מחקרי מבחנה ויש עוד הרבה לחקור בנושא, בהחלט מומלץ לשקול הוספה של אשווגנדה לתזונה היומית למניעת היווצרות תאים סרטניים.

3. אשווגנדה עוזר לירידה במשקל

קורטיזון ידוע כ”הורמון מתח” משום שבלוטות האדרנלין משחררות אותו בתגובה ללחץ וכשרמות הסוכר בדם נמוכות מדי. לרוע המזל רמות גבוהות של קורטיזון באופן סדרתי מובילים לרמות גבוהות של סוכר בדם אשר גורמות לצבירת יותר שומן בטני.

מחקרים הראו שצמח אשווגנדה מפחית רמות קורטיזון בגוף ובכך עוזר לירידה במשקל, או לפחות למניעת הצטברות של שומן בטני שיותר קשה לשרוף אותו.

4. אשווגנדה מפחית את תחושת המתח והחרדה

צמח אשווגנדה ידוע ככל יותר מכל דבר ביכולות הטבעיות המופלאות שלו להפחית משמעותית את תחושת המתח והחרדה בגוף. הצמח משפיע על החומרים במוח שיוצרים אצלנו הרגשת מתח ופחד בצורה טבעית אורגנית בריאה.

מספר מחקרים מבוקרים בבני אדם הציגו כי צריכת אשווגנדה יכולה להפחית ביעילות את הסימפטומים אצל אנשים עם הפרעות מתח וחרדה או דיכאון קליני.

אין צורך להרגיש רע – אפשר לקחת ויתניה משכרת.

5. אשווגנדה משפר את ייצור הטסטוסטרון ואת הפוריות אצל גברים

תוספי תמציות אשווגנדה עשויים להיות בעלי השפעה חזקה על רמות ההורמון טסטוסטרון והפוריות בקרב המין הגברי. גברים רבים לוקחים תוספי אשווגנדה לשיפור האונות וספירת הזרע, להגברת מסת שריר במהלך האימון ועל מנת להגביר את החשק המיני.

אתה מתאמן במכון כושר?  אתה חייב לנסות תוספי תמציות אשווגנדה!

6. אשווגנדה עשוי להפחית דלקות בגוף

מספר מחקרים שחקרו את השפעת הרכיבים הטבעיים של ויתניה משכרת בבעלי חיים הראו כי אשווגנדה יכול להיות מאוד אפקטיבי בהפחת דלקות בגוף האדם.

הצמח מכיל רכיבים בריאים כגון ויטמין C ונוגדי חמצון המסייעים לחיזוק המערכת החיסונית בטיפול של דלקות רבות.

7. אשווגנדה מפחית כולסטרול רע

אשווגנדה עשוי לעזור לשפר את בריאות הלב, במקביל להורדת רמות הסוכר בדם, גם על ידי הפחתת רמות הכולסטרול הרע. מחקרים מראים כי צמח זה מקטין באופן משמעותי שומנים מסוכנים בדם ובכך מוריד את הסיכון של צבירת כולסטרול רע בעשרות אחוזים.

אשווגנדה יכול למנוע מחלות לב רבות המתאפיינות ברמות כולסטרול רע גבוהות, שקלו לקחת תוסף מזון על המכיל אשווגנדה לבריאות לב טובה יותר.

 

מקורות: 

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3573577/ - מחקר קליני שמטרתו היתה לבדוק את האושווגנדה כאפטוגן בטוח ויעיל המפחית ומשפר מתח וחרדה אצל מבוגרים.

 https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC8462692/ - סקירה בנושא מחקרים וניסויים בבני אדם שבחנו את השפעת האשווגנדה . התוצאות המובאות בסקירה הן בעיקר על כמות השינה ואיכותה , ערנות נפשית , רמת חרדה ואיכות חיים.

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32316411/ - מטה אנליזה המתבססת. על 5 מחקרים שבחנו VO2 MAX המודד כושר אירובי וצריכת חמצן מירבית אצל ספורטאים וכאלה שאינם בכושר, מסכמת כ תוספת אשווגנדה עשויה לשפר אץ הVO2MAX אצל ספורטאים ולא ספורטאים.

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/33670194 - מטה אנליזה הסוקרת 13 מחקרים בנושא תוסף אשווגנדה ושיפור תוצאות גופניות אצל גברים ונשים.

צפית לאחרונה