5 סגולות של שמן קצח בכבישה קרה

שמן קצח

שמן קצח בכבישה קרה מיוצר מזרעים שחורים המגודלים באזורי הודו וצפון אפריקה. השמן מכיל מגוון רחב של סגולות בריאותיות שהופכות אותו למוצר מזון על וקוסמטיקה טבעית.

שמן קצח נחשב לאחד ממזונות העל הפופולאריים ביותר ולמוצר קוסמטיקה טבעית שכיח בקהילה הטבעית. מומחי בריאות רבים טוענים ששמן הקצח הוא אכן תרופת פלא אמיתית אשר מסוגלת לעזור לרפא כמעט כלבעיה בריאותית, החל מאלרגיות ועד למחלות לב.

מחקרים רבים חקרו את זרעי הקצח ואת השמן עצמו ומצאו שהזרעים ממנו מיוצר שמן קצח הם מאוד יעילים נגד מספר רב של חיידקים ידועים. עוד בזאת הוכיחו המחקרים שהוספת שמן קצח לתזונה היומית מסייעת להתחזקות הגוף, לטיפוח הגוף ועוד.

להלן 5 סגולות בריאותיות של צריכת שמן קצח בכבישה קרה:

שמן קצח נלחם בסרטן

מחקרים רבים מצאו שלרכיבים הנמצאים בשמן קצח יש פעילות אנטי סרטנית חזקה במיוחד. הרכיבים השונים של שמן הקצח יכולים להביא לירידה של סביבות ה-50% בתאים סרטניים.
נוסף על כך, הרכיבים מונעי הסרטן הקיימים בשמן קצח תוקפים את התפתחות התאים הסרטנים במספר מישורים. הם מונעים התפשטות תאים קיימים בגוף, מעכבים את מחזור הדם אשר יכול להפיץ תאים סרטנים לשאר הגוף ומכילים נוגדי חמצון שונים שנלחמים במחלת הסרטן. בהמשך לכך, יש מחקרים שמצאו יעילות גבוה של שמן קצח בתור טיפול טבעי לסרטן המעי הגס, לסרטן הערמונית, לסרטן הלבלב ולסרטן הריאות.

שמן קצח תורם לתפקוד הכבד

הכבד הוא אחד האיברים החשובים ביותר בגוף. כמעט כל רעלן בגוף מעובד דרך הכבד, והדרך שהמזון שלנו עושה דרך הכבד היא המפתח לעכל שומנים בריאים ולשמור על בריאות כללית של הגוף. עבור אלה אשר נאבקים עם תפקודי כבד נמוכים עקב לקיחת תרופות הפוגעות בתפקוד הכבד, צריכת אלכוהול או מחלה, שמן קצח יכול להאיץ את תהליך הריפוי באופן משמעותי. במחקר שנערך לאחרונה גילו מדענים כי לשמן קצח תרומה גדולה לתפקוד היומי של הכבד בפירוק המזון שאנו אוכלים ולסינון
הרעלים הקיימים במזון שלנו. הוספת שמן קצח לתזונה היומית משפרת את התפקוד הכללי של הכבד.

שמן קצח עוזר לחולי סוכרת

מחקרים שונים שבדקו את יכולות הרכיבים בשמן קצח על חולי סוכרת מצאו שההרכב הבריא של שמן קצח גורם להתחדשות חלקית הדרגתית של תאי בטא בלבלב, מגדיל את ריכוז האינסולין בדם ומפחית את רמות הגלוקוז.
במילים אחרות, שמן קצח הוא שמן מזון על אשר מסייע לעזור במניעת סוכרת סוג 1 וסוכרת סוג 2. נוסף על כך, שמן קצח מסייע במניעת תופעות לוואי של סוכרת כגון: הרגשת נפיחות, בעיות עיכול, צרבות, כאבי ראש, כאבי שרירים ועוד.

שמן קצח שומר על שיער בריא וארוך

אחד הסגולות הבריאותיות המוכרות ביותר של שמן קצח הוא בתחום הקוסמטיקה הטבעית, לרבות בתור התמורה הבריאותית שלו לשיער עמיד ומלא ברק. שמן קצח מכיל נוגדי חמצון רבי עוצמה שנמצאו כמאוד יעילים בשמירה על שיער מטופח וחזק,
מניעת נשירת שיער וחיזוק בסיס השערה. שמן קצח בכבישה קרה יכול להוות תוספת נהדרת לתהליך הטיפוח של השיער. הרבה אנשים מתלבטים לגבי איזה שמן טבעי הכי תורם לשיער, שמן קצח או שמן המפ לשיער.
שתי האפשרויות תורמות רבות שיער ושניהן מומלצות.

שמן קצח נלחם בזיהומים נפוצים

הזרעים השחורים מהן מיוצר שמן קצח מכילים חומרים אשר נמצאו במחקרים כיעילים ביותר להדיפת זיהומים נפוצים רבים. ניתן לומר ששמן קצח הינו סוג של אנטיביוטיקה טבעית בגוף, וצריכה יומית של שמן קצח מונעת זיהומים שכיחים.
צריכה של שמן קצח מאוד מומלצת לאוכלוסיית הקשישים הנמצאים בסיכון גבוה לחלות בזיהומים שונים.

צפית לאחרונה