7 סגולות שמן המפ שאתם חייבים להכיר

שמן המפ - מהו שמן קנאביס וכיצד עוזר לעור?

https://www.youtube.com/watch?v=dnp_j7ERoHE

זהו שמן אשר מיוצר מתמצית זרעי צמח הקנאביס,הנו שמן מזון על אשר יכול לתרום רבות לבריאותנו. בדומה לשמן ארגן, גם שמן המפ מצוין לעור ויכול להעשיר אותו רבות. השמן מוכר פה בישראל בתור שמן המסייע לחיזוק העור, לרבות בקרב חולי פסוריאזיס אך לא רק.

בנוסף על כך, ישנן סגולות שמן המפ רבות אחרות שבאות לידי ביטוי כאשר מוסיפים את שמן ההמפ למאכלים. שמן המפ החל להימכר לאחרונה גם כאן בישראל לאחר שקיבל אישור של משרד הבריאות הישראלי ומאוד מהר ייצר לעצמו קהילה מאוד נאמנה של אנשים שחיפשו להעשיר את עורם ולשפר את התזונה היומית שלהם.

אם אתם עדיין מתלבטים האם להתחיל להשתמש בשמן המפ, להלן 7 סגולות שמן המפ שכדאי לכם להכיר:

1. מסייע לשמור על איזון בהורמונים של הגוף

שמן המפ הוא שמן הזרעים היחידי המכיל חומצות שומן אשר יכולות לסייע לגוף לשלוט על האיזון המתבקש ברמות ההורמונים בגוף.
איזון של ההורמונים בגוף לאורך היום מאפשר לנו לשמור על רמות אנרגיה גבוהות יותר ולהרגיש חזקים יותר.

2. מחזק את שכבת ההגנה של העור

בשל התכולה הגבוהה של חומצות שומן אומגה 3 ואומגה 6, ומכיוון שלשמן המפ יש הרכב שומנים דומה להרכב השומנים של העור, שמן המפ הוא מרכך וקרם לחות טבעי מעולה. תכונה זו שימושית במיוחד עבור אלו הסובלים מעור יבש וציפורניים סדוקות. מריחה יומית של שמן המפ מגבירה את גמישות העור וחוזק הרקמות של העור.

3. מרכך טבעי לשיער

שמן המפ מכיל הרכב שומנים אשר מעשיר רבות את השיער. שמן המפ מכיל סגולות רבות לשיער ולקרקפת כגון ריכוך השיער, הענקת לחות לשיער ושמירה על חוזק בסיס השערה.

4. מקור נהדר לחומצות שומן

בגלל שלשמן ההמפ יש ריכוז מאוד גבוה של אומגה 3 ואומגה 6, יותר מכל שמן מזון על אחר, הוא נהדר לאנשים אשר לא מקבלים מספיק אומגה 3 ו-6. טבעוניים רבים מוסיפים שמן המפ לתזונה היומית שלהם בכדי לקבל את האומגה 3 ואת האומגה 6 אשר נצרכות אצל רוב האנשים מבשרים ומדגים.

5. מוריד רמות כולסטרול רע

שמן המפ הוא השמן הצמחי היחידי שמכיל אומגה 3 ואומגה 6 ביחס חומצות שומן שבו הריכוז של אומגה 6 גבוה יותר. בגלל שיש ריכוז מאוד גבוה של אומגה 6 ביחס לאומגה 3, שמן המפ יכול לעזור בהורדת רמות הכולסטרול על ידי האצת התהליכים המטבוליים (חילוף חומרים מהיר יותר) בדומה להשפעות החיוביות של כורכומין. על ידי הוספת שמן המפ לתזונה היומית אנו יכולים לשרוף יותר שומנים בקצב מהיר יותר, וכך אנו מונעים מכולסטרול להצטבר על דפנות כלי העורקים שלנו. |פחות הצטברות של כולסטרול בדפנות העורקים, משמע פחות רמות כולסטרול רע בגוף.

6. עוזר לווסת רמות סוכר בדם

לשמן המפ יש תכולת פחמימות וסוכר נמוכה מאוד, במקביל לכך שהוא מכיל רכיבים בריאותיים נוספים אחרים. החלפת שמן טבעי אחר בשמן המפ יכולה לעזור לאנשים שמתקשים בוויסות הסוכר בדם, כגון אנשים שסובלים מלחץ דם גבוה או סוכרת, להתמודד טוב יותר עם תנודתיות הסוכר בדם. פחות קפיצות של הסוכר בדם מובילה לשמירת אנרגיה טובה יותר ולצמצום עייפות או סחרחורות במהלך היום.

7. טיפול טבעי במחלת הפסוריאזיס

שמן המפ מוכר יותר מהכול בהצלחתו בקרב חולי פסוריאזיס. בעוד שהשמן אינו תרופה למחלת העור הקשה הזאת, הוא בהחלט פתרון טבעי שיכול להקל משמעותית על התסמינים של המחלה.

חוקרים רבים ברפואה הטבעית טוענים כי פסוריאזיס נגרמת כתוצאה מחוסר בעור של חומצות שומן מסוג אומגה 6, וכאשר אנו מעשירים את הגוף בשמן המפ שמכיל ריכוז מאוד גבוה של אומגה 6 אנו בעצם מספקים לעור את החוסר הגדול שלו. זה כפי שאמרנו עוזר מאוד להחליש את הסימפטומים של הפסוריאזיס

צפית לאחרונה