13 סגולות נפלאות של קקאו טבעי

קקאו טבעי נא אורגני שוקומאקה

פולי קקאו טבעי נחשבים למזון על בגלל שהם מכילים ערכים תזונתיים בריאים במיוחד

https://www.youtube.com/watch?v=Qy_Z_bTr6d4

שתיית קקאו טבעי מעניקה מגוון רחב של יתרונות בריאותיים נפלאים

קקאו טבעי הוא בין משקאות מזון העל הטובים ביותר שקיימים היום בתחום הבריאות מכיוון שהם מעניקים מספר רב של יתרונות בריאותיים, החל משיפור הזיכרון ועד להורדת הסיכון לחלות במחלות לב שונות.
זה אולי יפתיע אתכם לגלות אבל קקאו טבעי מכיל כמות גבוהה יותר של נוגדי חמצון בהשוואה למספר רב של פירות מזון על כמו למשל אוכמניות. פולי קקאו טבעיים הם פולי קקאו שלא עברו תהליך תסיסה (קלייה) שמסירה את המרירות, ובמקביל גם מצמצמם את כמות הערכים התזונתיים הבריאים. שתייה של פולי קקאו בצורתם הטבעית מומלצת לתזונה בריאה יותר, מכיוון שפולי הקקאו הטבעי תורמים בכמה דרכים לגוף האדם.

1. משפרים את מצב הרוח 

קקאו טבעי מכיל רכיבים אשר משפרים את ההרגשה הכללית במוח, רגש שאנו מכנים אושר. אנשים ששותים קקאו טבעי בכל יום מדווחים על הרגשה שמחה יותר ותחושה של אופוריה.

2. מגדילים את החשק המיני 

בהמשך להרגשת האושר שמקבלים משתיית קקאו טבעי, פולי קקאו טבעי מכילים חומרים אשר משחררים אנדורפינים אשר מחזקים את החשק המיני בקרב גברים ונשים. בגלל זה שוקולדים וגם קקאו טבעי הם מתנות נפלאות לקראת חג האהבה.

3. שומרים על איזון הורמונאלי בגוף 

קקאו טבעי מעלה את רמות הסרוטונין, אשר עוזר לגוף לשמור על רמות מאוזנות של הורמונים בגוף. שתיית קקאו טבעי מומלצת לנשים בהריון או נשים מבוגרות אשר סובלות מאי איזון בהורמונים שלהן.

4. עוזרים למנוע מחלות לב 

כפי שכבר ציינו, לקקאו טבעי יש כמות גבוהה של נוגדי חמצון, חומרים אנטי דלקתיים שמגנים על תפקוד הלב והעורקים.מ שתיית כוס קקאו טבעי ביום יכולה לתרום להפחת הסיכון לחלות במחלות לב שונות, כגון שבץ והתקפי לב, ולעזור לשפר את זרימת הדם. עוד בזאת, מחקרים רבים גילו שקקאו טבעי עוזר לדלל את הדם ולמנוע קרישי דם מסוכנים.

5. קקאו טבעי הוא משקה אנטי אייג’ינג 

קקאו יכול למנוע הזדקנות מוקדמת כי הוא מכיל נוגדי חמצון השייכים לאותה קבוצה של חומרים נוגדי חמצון כמו תה ירוק ויין אדום. אנתוציאנינים אלו (המצויים בפירות בצבע כהה) מגנים על התאים מפני התחמצנות או הרס מוקדם, או מה שאנו מכנים הזדקנות.

6. מסייעים לדיאטה 

שתיית כוס קקאו חם לפני הארוחות העיקריות יכול לעזור לכם לשמור על הדיאטה, זאת בשל רכיבים מסוימים בפולי הקקאו אשר מפחיתים את הרעב ומגדילים את תחושת השובע.

7. פולי קקאו טבעי מכילים הרבה מגנזיום 

אחד ממזונות העל עם הריכוזים הגבוהים ביותר של מגנזיום הוא קקאו טבעי. מגנזיום עוזר להגן מפני אוסטאופורוזיס, מפחית סוכרת מסוג 2 ומוריד לחץ דם.

8. מורידים את לחץ הדם 

לחץ דם גבוה היא בעיה גדולה בקרב אנשים מבוגרים מעל גיל 30. פולי קקאו טבעי נמצאו במחקרים רבים כחומר טבעי אשר מוריד את לחץ הדם אם הוא נלקח על בסיס יומי.

9. תורמים לעור 

קקאו טבעי עוזר להידרציה (לחות) של העור ובכך שומר על מרקם עור תקין ונעים למגע. שתייה של קקאו טבעי עוזר לשמור על עור מבריק ונעים למגע.

10. נלחמים בסרטן 

כמו כל מוצר מזון על שמכיל ריכוז גבוה של נוגדי חמצון, גם משקאות קקאו טבעי מסייעים לגוף להילחם ברדיקלים חופשיים ולמנוע היווצרות של סרטן בגוף. נוסף על כך, מחקרים מסוימים מצאו שיכולה להיות תרומה של קקאו טבעי להגנה מפני קרני שמש מזיקות.

11. תרופה טבעית לשיעול 

חומרים טבעיים הנמצאים בקקאו טבעי הרבה יותר אפקטיביים מהרבה תרופות נגד שיעול הנמכרות בבתי המרקחת, כך שהקקאו הטבעי משמש כתרופה טבעית לשיעול. רק חשוב לא לשתות את הקקאו הטבעי עם חלב, אשר שמשפיע בצורה הפוכה על שיעול.

12. משפרים את התפקוד הקוגניטיבי 

מחקרים שונים הציגו עלייה ברמת התפקוד הקוגניטיבי בקרב אנשים בגיל העמידה לאחר תקופה בה הם שתו שתי כוסות קקאו טבעי ביום. שיפור התפקוד הקוגניטיבי משפר את הזיכרון ועוזר למנוע אלצהיימר.

13. עוזרים לעיכול 

פולי קקאו טבעי מכילים כמות נכבדה של סיבים תזונתיים טובים, כך ששתיית המשקה עוזרת לפעילות התקינה של מערכת העיכול.

צפית לאחרונה