כל היתרונות הבריאותיים של זרעי צ’יה

זרעי צ’יה הם בין המזונות הבריאים ביותר על פני כדור הארץ שאנחנו יכולים לצרוך בתזונה יומיומית!
הם עמוסים בחומרים מזינים שמעניקים יתרונות בריאותיים לגוף ולמוח. הוספת זרעי צ’יה לתפריט היומי שלכם, כחלופה לתוספת פחמימות או כתוספת למרק או סלט, הוא מהלך בריאותי נהדר.ריכזנו בשבילכם את היתרונות הבריאותיים המרכזיים של זרעי הצ’יה שנמצאו כנכונים במחקרים שונים ופירטנו את המרכיבים התזונתיים ואת התרומה שלהם לגוף.הכירו את מזון העל השופע בריאות והכי פשוט לצריכה.

זרעי צ’יה – היתרונות הבריאותיים:


ערך קלורי נמוך –


זרעי צ’יה מספקים כמות מסיבית של חומרים מזינים במקביל לכך שהם בעלי ערך קלורי נמוך מאוד, בשל כך זרעי צ’יה נחשבים למוצר מזון-על.בעצם, היחס של החומרים המזינים בזרעי הצ’יה הוא כל כך גדול, כך שלא צריך להוסיף כמות גדולה של זרעי צ’יה בכדי ליהנות מכל הטוב שהם מביאים. זה מצוין למי שבדיאטה ולא רוצה להגדיל משמעותית את צריכת הקלוריות שלו אך כן מעוניין להכניס יותר ויטמינים לתזונה היומית.


טעונים בנוגדי חמצון –


תחום נוסף שבו מובילים זרעי צ’יה הוא בכמות הגבוהה של נוגדי חמצון.נוגדי החמצון שבזרעים אלה באים להגן על הגוף ולהילחם בייצור של רדיקלים חופשיים, שיכולים לפגוע במולקולות התאים אשר תורמים להזדקנות ומחלות כמו סרטן.


מועשרים בסיבים –


אחוז גבוה של הפחמימות בזרעי צ’יה הן פחמימות עשירות בסיבים. בגלל כל הסיבים, זרעי צ’יה יכולים לספוג פי 10 ממשקלם במים, מה שגורם לקיבה לעכל את האוכל בצורה איטית יותר וזה מגדיל את תחושת השובע ממנה קטנה יותר של קלוריות.סיבים גם מזינים את החיידקים הידידותיים במעי, וזה חשוב, כי שמירה על אותם חיידקים בריאים היא חיונית לתפקוד בריא של הקיבה. זרעי צ’יה הם מקור מצוין לצריכת סיבים בריאותיים.


עשירים בחלבון איכותי –


גרגירי זרעי צ’יה מכילים כמות גבוהה של חלבון, כ -14%, שהוא יחס גבוה מאוד בהשוואה לשאר מזונות על ולקטניות אחרות.בנוסף לכך, זרעי צ’יה גם מכילים איזון טוב של חומצות אמינו חיוניות, ולכן הגוף שלנו מסוגל לעשות שימוש יעיל יותר בחלבון שלהם.לחלבון יש תרומה רבה לבריאות וזה גם המזון הידידותי ביותר לירידה במשקל בדיאטה.
זרעי צ’יה אורגניים לרכישה באתר ספירולינה פול לייף »


מסייעים בירידה במשקל –


בשל תכולת הסיבים וכמות החלבון הגבוהה, זרעי צ’יה מסייעים לירידה במשקל. זאת מכיוון שהסיבים סופגים כמויות גדולות של מים ומתרחבים בקיבה, מה שמגדיל את הרגשת השובע, והחלבון מזרז ירידה במשקל ומסייע בבניית מסת שריר.חשוב להפנים שדיאטה לירידה במשקל צריכה להיות מבוססת על יותר מאשר רק על הפחתת מזונות בודדים, אלא גם על הוספת מזונות בריאים יותר לדיאטה כגון זרעי צ’יה.


מקור מצוין לאומגה 3 –


זרעי צ’יה גבוהים מאוד בחומצות שומן מסוג אומגה 3. למעשה, זרעי צ’יה מכילים יותר חומצות שומן אומגה 3 לגרם מסלמון, המאכל המומלץ לאומגה 3.חשוב לשמור על רמת אומגה 3 בגוף. אז במקום לקחת תוספי תזונה של אומגה 3, אפשר לאכול זרעי צ’יה.


עשירים בסידן –


לא סתם זרעי צ’יה הם מזון על. זרעי צ’יה מלאים בכמה חומרים מזינים חשובים לבריאות העצם כגון סידן, זרחן, מגנזיום וחלבון.גרגירי זרעי צ’יה מומלצים כמקור מצוין לסידן עבור אנשים שרגישים למוצרי חלב.כפי שאתם רואים, זרעי צ’יה מאוד בריאותיים ומאוד מומלצים למאכל.


שילוב גרגירי זרעי צ’יה בתפריט היומי שלכם:


קל מאוד לשלב את גרגירי זרעי הצ’יה בדיאטה מכיוון שהם כמעט בלי טעם ולכן יכולים להתווסף כמעט לכל מאכל. הם יכולים להיאכל כמו שהם, טבולים במיץ, חלק מתבשיל, כתוספת לדייסה ולקינוחים, או כחלק ממאפה.ניתן גם לפזר אותם על גבי דגנים, יוגורט, ירקות או מנות אורז. בגלל היכולת שלהם לספוג מים ושומן, הם יכולים לשמש כדי לעבות רטבים ואפילו משמשים כתחליפי ביצים במתכונים מסוימים.

צפית לאחרונה