שמן זרעי גדילן – הרבה יותר מהגנה על הכבד

שמן זרעי גדילן מצוי תפס פופולאריות בתור פתרון טבעי לניקוי והגנה על הכבד, אך בנוסף לכך מתגלה שתוספי שמן זרעי גדילן מחזיקים ביתרונות בריאותיים נפלאים אחרים המשפרים את הבריאות. מעבר לניקוי הכבד, ניתן ליהנות ממספר השפעות חיוביות של גדילן מצוי.
שמן העשוי מזרעי גדילן מצוי נמצא במחקרים רבים כבעל יכולת הגנה וניקוי הכבד, טיפול ושיקום תאי כבד פגועים וסילוק רעלים. בנוסף להיותו אחד מתוספי מזון העל הנפוצים ביותר להגנה וניקוי הכבד, שמן זרעי גדילן מעניק סגולות בריאותיות נפלאות נוספות לתפקוד הגוף והעור.
התרומה של גדילן מצוי לכבד אינה מספיקה בכדי לשכנע אתכם להתחיל לקחת תוסף שמן זרעי גדילן מצוי על בסיס יומי?
להלן מספר דרכים נוספות ששמן זרעי גדילן משפר את הבריאות:

איזון הורמונלי תקין עם שמן זרעי גדילן מצוי

הכבד לא מקבל את ההערכה שמגיעה לו בכל הנוגע לתפקידו כמאזן הורמונלי.
כולם יודעים שתפקיד הכבד הוא להיפטר מהפסולת שהגוף אינו צריך, אך האם ידעתם שהוא גם עוזר לשחרר את עודף ההורמונים בגוף? אם הכבד אינו משליך את עודף ההורמונים בגוף בצורה טובה, עולה הסיכוי לסבול ממספר תופעות לוואי של עודף הורמונים כגון שינוי במצבי רוח וירידה בחשק המיני. לדוגמה, מומלץ לנשים בגיל המעבר הסובלות משינויים הורמונליים חריפים לקחת שמן זרעי גדילן לאיזון הורמונלי תקין יותר.
אז אם אתם סובלים משינויים בהורמונים בגוף – יש לכם עוד סיבה לקחת גדילן מצוי.

שמן זרעי גדילן הוא גם מוצר קוסמטיקה טבעית לעור

מכיוון שגדילן מצוי תורם רבות להתאוששות תאי הכבד, חוקרים רבים בתחום הרפואה הטבעית החלו לבחון את ההשפעות של זרעי גדילן מצוי על העור. המחקרים מצאו ששמן העשוי מזרעי גדילן יכול בהחלט לשפר את האפקטיביות של העור בחידוש תאים והגנה על תאי עור קיימים.
אפשר למרוח שמן זרעי גדילן על אזורים רגישים בעור לשיפור יכולתם להתמודד עם תנאי הסביבה. נוסף על כך, קיים קשר רב בין המצב הבריאותי שבתוך הגוף לבין מצב העור. בעיות עור שונות כגון אקנה, אקזמה, יובש, פריחות וכו’ הן במקרים רבים סממן לבעיות קשות יותר בגוף.בדרך כלל יש קשר בין כמות הרעלנים בתוף הגוף לבין בריאות העור, כך שגדילן מצוי המשפר את תפקוד סילוק הרעלים משפר באופן עקיף גם את העור שלנו.

סובלים מבעיות עור? רופאים רבים בתחום הרפואה ממליצים על צריכת שמן זרעי גדילן מצוי ביחד עם מוצרי קוסמטיקה טבעית אחרים כגון שמפו ומרכך ללא מלחים, שמן ארגן ושמן קוקוס.

גדילן מצוי תורם לשריפת שומן

שמן זרעי גדילן לא רק יכול לגרום לך להרגיש טוב יותר ולהשיג עור מושלם, הוא גם יכול לסייע לך לרדת במשקל.תפקוד תקין של הכבד מסייע לחילוף החומרים של הגוף, לרבות בשריפת שומנים מסוכנים שבדרך כלל מצטברים באזור הבטן אצל גברים ובאזור הירכיים אצל נשים.
כך בשילוב עם תזונה נכונה תוכלו לשרוף יותר שומן רע. שמן גדילן גם שומר על רמות תקינות של סוכר בדם, מה שתורם לחילוף חומרים תקין יותר ולהורדת תחושת הרעב במהלך היום.
אז אם אתם מתכננים דיאטה בקרוב – יש לכם עוד סיבה לקחת שמן זרעי גדילן.

תפקוד ערמונית טוב יותר בקרב בגברים

הערמונית היא איבר קטן במערכת הרבייה הגברית אשר מייצר את נוזל הערמונית המגן על הזרע. למרבה הצער, הערמונית יכולה גם להוות גם את דלת הכניסה עבור מספר מחלות בריאותיות בקרב גברים מבוגרים. לכן ממליצים לגברים בגילי 40 ומעלה לעשות בדיקה תקופתית של הערמונית. מחקרים מצאו שגדילן מצוי מסייע לתפקוד התפתחות התאים בערמונית ותורם לתפקוד תקין שלה.
אז אם אתה גבר מעל גיל 40 – אתה צריך לשקול להתחיל לקחת שמן גדילן מצוי.

מחקרים:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3098397  - סקירה המנתחת מחקרים על השפעת הגידלן בחולי כבד. 

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/6753109/ - מחקר שבדק את השפעת הגדילן על חולים עם מחלת כבד חריפה ובעיקר מחלת כבד על רקע אלכוהול. 

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/31431019 - תיאור של שימוש עממי בתמציות ובדיקות חוץ גופיות המביאות תובנות לגבי מנגנוני הפעולה של שמן זרעי הגדילן

צפית לאחרונה